Öğretmenin Kaçırdığı Kız Hala Kayıp

14 Haziran 2012

 

Son Dakika / 14.06.2012

 

İHA

 

Nir buçuk ay önce kendinden 20 yaş büyük öğretmeni ile kaçan kız hala kayıp.

Sakarya’da kendisinden 20 yaş büyük öğretmeni tarafından bir buçuk ay önce kaçırılan öğrencinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

4 Mart tarihinde ailesi ile geldiği hastaneden daha önce Fen Bilgisi öğretmeni olan Mesut Temizkan tarafından kaçırıldığı iddia edilen A.A.’nın bulunması için çalışmalar devam ediyor. İddialara göre; Adapazarı’nda bir lisede birinci sınıf öğrencisi olan A.A. (14), Söğütlü Türk Fransız Dostluk İlköğretim Okulunda öğretmen olan Mesut Temizkan tarafından daha önce annesi Rukiye A. ile gittiği dişçiye çarşaflı kadın kılığına girerek gelmiş, annesi Rukiye A.’ın bir boşluğundan yararlanarak öğrencisini kaçırmıştı. Kaçırma anı, dişçinin güvenlik kameralarına da yansımıştı. Ailenin şikayeti üzerine öğretmene dava açılmıştı. Şikayet üzerine Temizkan açığa da alınmıştı.

Küçük öğrencisinin peşini bırakmayan Temizkan, A.A.’yı tedaviye geldiği hastaneden kaçırarak sırra kadem basmıştı. Baba Fikri A. ile anne Rukiye A. kızlarının bulunması çalmadık kapı bırakmazken, bir televizyon kanalında gündüz kuşağında yayınlanan programa çıkarak kızlarının bulunmasını istemişti.

Edinilen bilgilere göre A.A.’nın kaçırılması olayında düğümü çözmek için Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı bünyesinde özel bir ekip kuruldu. Jandarma Genel Komutanlığı’nın da operasyona yardımcı olmak için görevlendirdiği uzman personel

Ankara’dan Sakarya’ya gönderildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü de jandarmaya teknik destek verirken, Temizkan ve A.A.’nın görüldüğü yönünde farklı illerden alınan ihbarlar o yerlerdeki yetkililere anında bildiriliyor.

Öğretmen Temizkan’ın yakalanmamak için kimseyle temasa geçmediği, iletişim araçlarını kullanmadığı tespit edildi. Buna karşın güvenlik yetkilileri Temizkan’ın yakalanmasının an meselesi olduğunu belirtiyor.

Öğretmen Mesut Temizkan’ın kaçırdığı öğrencisi ile yurtdışına çıkacağı ihbarı üzerine Sakarya’da harekete geçen polis ekipleri, Karasu ilçesinde geniş kapsamlı arama yaptılar. Öğretmenin öğrencisini tekne ile yurtdışına çıkarma ihtimaline karşı limanda ve Yenimahalle bölgesindeki tekne barınağında da arama yapan polis ekipleri, ellerinde fotoğraflar bölgede arama yapmalarına rağmen öğretmen ve kaçırdığı örgencisinin izine rastlayamadılar.

Diğer yandan, dün gelen bir ihbar ile de A.A.’nın öğretmen Mesut Temizkan’ın akrabası olduğu iddia edilen E.E.’ye ait sahte pasaport ile yurtdışına çıktığı tahmin ediliyor.

Kızının kaçırılmasının ardından büyük üzüntü yaşadıklarını ifade eden baba Fikri A., “Kızım daha 14 yaşında. Onu kandırarak zorla sahip oldu. Kızımızın sonuna kadar arkasındayız. Temizkan’ın bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini istiyoruz. Böyle bir insanın yanında kızımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz” diye açıklamada bulundu. – SAKARYA