Öğrenci kavgasında sokakta kan aktı

22 Nisan 2013

 

 

Milliyet / 22.04.2013

 

Ümraniye‘de, lise öğrencileri arasında çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada biri ağır 3 öğrenci yaralandı. Kalbinin altından bıçaklanan bir öğrenci yoğum bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

 

Olay, Dudullu Mahallesi Ali Kuşçu Sokak’ta meydana geldi. İddialara göre ‘yan bakma’ tartışması nedeniyle başlayan öğrenci kavgası kısa sürede büyüdü. Kavgada dayak yiyen bir öğrencinin yakınlarına haber vermesi üzerine ortalık savaş alanına döndü.

 

Taşların ve bıçakların kullanıldığı olay sırasında bazı kişilerin silah teşhirinde de bulunduğu iddia edildi.

 

Kavga sırasında Kahraman Kaya, Salih Kolin ve Mazlum Çelik isimli öğrenciler bıçaklandı. Karnından bıçaklanan ve ağır yaralanan Kahraman Kaya, ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Durumu ağır olan Kaya, ameliyata alındı. Yüzünden yaralanan Salih Kolin ve başından yaralanan Mazlum Çelik de ambulanslarla aynı haystaneye kaldırıldı.

 

Okul ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, kaçan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Olaya karıştıkları tahmin edilen bazı öğrenciler ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Kavganın yan bakma ve kız meselesi yüzünden çıktığı iddia edildi.