Neşterli tecavüzcü dehşeti

3 Agustos 2012

 

Hürriyet / 03.08.2012

 

Haksız tutukluluktan yakınan milletvekilleri, asker ve öğrenciler için umut olan ancak hayal kırıklığı yaratan denetimli serbestlik uygulamasıyla serbest kalan bir hükümlü İstanbul’da son 1 ay içerisinde 12’si çocuk 20 kadına tecavüz ve taciz iddiasıyla gözaltına alındı..
İstanbul Kağıthane’de gözaltına alınan 44 yaşındaki E.Y.’nin gece girdiği evlerde 12’si çocuk 20 kadını taciz ettiği, bir kadına da tecavüzde bulunduğu ileri sürüldü. 7 mağdur kadın tarafından teşhis edilen E.Y.’nin parmak izi ve DNA örneklerinin, mağdurların evlerinden elde edilen parmak izi ile DNA örneklerine uyduğu öğrenildi.

 

Benzeri suçlardan dolayı 10 yıldır cezaevinde bulunan E.Y.’nin 30 yıl ceza almasına karşın denetimli serbestlik uygulamasından yararlanarak tahliye olduğu öğrenildi. E.Y.’nin biri tecavüz, iki olayı da cezaevinden izinli çıktığı günlerde gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

Kağıthane bölgesinde girdiği evlerde kadınları taciz ettiği, neşterle çamaşırlarını kestiği öne sürülen kişinin yakalanması için Gasp Büro Amirliği’nce çalışma başlatıldı.

 

Mağdur kadınların verdiği eşkal doğrultusunda yapılan incelemede şüphelinin, cinsel istismar suçundan 10 yıl cezaevinde yatan E.Y. olduğunu belirlendi.

 

Şüpheli E.Y.’nin 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunmasına karşın Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanıp tahliye olduğu belirlendi. Bu kişinin yakalanması için kurulan özel ekibin sokak çalışmasıyla sonucu E.Y. Gülbağ semtinde yakalanarak gözaltına alındı.

 

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan E.Y.’nin Kağıthane bölgesinde, birinci veya giriş kattaki evleri gündüz inceleyip takibe aldığı ve 05:00-06:00 saatleri arasında bu evlere girdiği ileri sürüldü. İçeride bulunan kadınları çocuk, yetişkin ayırt etmeden çamaşırlarını neşter ile kesip taciz ettiği iddia edildi. Şüphelinin tanınmamak için bölgedeki ara sokaklarda şapka ile dolaştığı ortaya çıkarıldı.

 

CEZAEVİNDEN İZNE ÇIKTIĞINDA BOŞ DURMAMIŞ

 

Sorgulamada, E.Y.’nin cezasının bir kısmını tamamlayanlara tanınan izin hakkından yararlanarak 2011 yılında cezaevinden izinli çıktığı ve bu sırada Y.Ç. isimli kadına tecavüz ettiğinin belirlendiği belirtildi.. Şüpheli E.Y.’nin yine cezaevinden izinli çıktığı 2012 Nisan ve Haziran ayıda da 3 taciz olayına karıştığının belirlendi.

 

CEZAEVİNDEN ÇIKINCA MAĞDURLAR ARTTI

 

Şüpheli E.Y.,’nin geçen Temmuz ayında cezaevinden tahliye olduğu ve bundan sonra mağdurların sayısında artış olduğu ortaya çıktı.

 

Yedi mağdur kadın tarafından teşhis edilen E.Y.’nin parmak izi ve DNA örneklerinin, mağdurların evlerinden elde edilen parmak izi ile DNA örneklerine uyduğu öğrenildi.

 

Mağdurların teşhisleri ve DNA ve parmak izi örneklerinin uyması sonucu E.Y.’nin biri tecavüz 21 olaya karıştı ortaya çıkarıldı. Bu mağdurların 12’sinin ise çocuk yaşta oldukları öğrenildi.