Ne yaptın çocuk!

18 Haziran 2012

 

Vatan / 18.06.2012

 

Erzurum’da, babasına ait otomobille gezintiye çıkan 16 yaşındaki genç kaza yaptı.

 

Erzurum’da, babasına ait otomobille gezintiye çıkan 16 yaşındaki genç kaza yaptı. Kazada hepsi de 16 yaşında 5 genç öldü. Dördü Erzurum Üniversitesi’nde görevli öğretim üyelerinin çocuğu olan gençlerin ölümü yasa boğdu

Erzurum’da, babası Yrd. Doç. Dr. Selami Yeşilyurt’a ait otomobille arkadaşlarını çorba içmeye götüren Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Mehmet Sait Yeşilyurt, Yıldızkent semtinden Çat yolundan kent merkezine gelirken direksiyon kontrolünü yitirince, orta refüjdeki elektrik direğine çarptı. Çarpmayla birlikte yolun karşısına savrulan otomobili gören Mehmet Şerifsoy yönetimindeki 25 EV 020 ile Y.K. yönetimindeki 25 LK 467 plakalı otomobillerin sürücüleri de paniğe kapılarak kaza yaptı.

Beş genç kaza kurbanı

Mehmet Sait Yeşilyurt yönetimindeki otomobilde bulunan, hepsi 16 yaşında olan, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Onganer’in oğlu Burak Onganer, Diş Hekimliği Fakültesi’nden Prof.Dr. Metin Güngörmüş’ün oğlu Furkan Güngörmüş, Erzurum Barosu avukatlarından Zinnur Kara’nın oğlu Erdem Kara ile sürücü Mehmet Sait Yeşilyurt ile Mehmet Fatih Dodoloğlu öldü. Arkadaşları Prof. Dr. Yavuz Onganer’in oğlu Sinan Furkan Onganer ve diğer otomobilde bulunan 30 yaşındaki Mehmet Şerifsoy yaralandı. Yaralılar, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Atatürk Üniversitesi yasta

Kazada ölenlerle birlikte yaralıların kaldırıldığı Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi önünde toplanan yakınları feryat etti. Atatürk Üniversitesi Rektörü ve Göğüs Kalp Damar Cerrahı Prof.Dr. Hikmet Koçak, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek, yaralı Sinan Furkan Onganer’in ameliyatına girdi. Beş gencin ölümü Atatürk Üniversitesi’ni yasa boğdu. Çok sayıda öğretim görevlisi hastanaye gelerek kazada çocuklarını kaybeden öğretim görevlisi arkadaşlarına destek olmaya çalıştı.

Gezinti faciayla sonuçlandı

Kaza geçiren liselilerin yakın arkadaşı, Yakutiye Anadolu Lisesi 10 sınıf öğrencisi Cerithan Deniz, “Arkadaşlar sabah namazına gidecekmiş. Peşine de çorba içmek için çıkmışlar yola. Sabah namazına giderken yolda virajı alamamışlar ve direğe çarpıp, kaza yapmışlar. Akşam karar vermişler, ’beraber gidelim’ diye. O yüzden toplanmışlar sabah belli bir saatte. Arabayı almışlar babalarından ve gitmişler. Arabayı izinli mi, izinsiz mi almışlar, onla ilgili bilgim yok. Namaza her zaman gidiyorlardı. Sonra da ’Beraber çorba içeriz’ diye düşünmüşler sabah sabah. Hepsi çok samimi arkadaşımdı. Hiç ayrılmazdık. Ailem ’kızar, izin vermez’ diye babamdan hiç izin istemedim” diye konuştu.

KANKALARI ÖLÜM DE AYIRAMADI!

Babasının arabasını izinsiz alan ehliyetsiz sürücü Mehmet Sait Yeşilyurt, yanına arkadaşlarını da alarak gezintiye çıktı. Sabah namazı sonrası çorba içmeye giden gençler kaza geçirdi. Kazada 5 ‘kanka’ hayatını kaybetti.