Mersin’de polis 8 yaşındaki çocuğu dövdü!

18 Eylül 2013

Birgün / 18.09.2013

Mersin’de bir çevik kuvvet mensubu, ‘Arkadaşına vur’ isteğini reddeden çocuğu dövdü. Hastaneye kaldırılan 8 yaşındaki çocuğun iç kanama riski bulunuyor.

Şevket Sümer Mahallesi’nde polis merkezi önünde oyun oynayan 8 yaşındaki D.Ö, “arkadaşına vur” diyen polis memurunun isteğini kabul etmeyince feci şekilde dövüldü. Dayaktan baygınlık geçirince karakolda eli yüzü yıkanan çocuk hastane yerine evine gönderildi. İç organları zarar gören D.Ö, iç kanama riskiyle 1 haftadır hastanede tedavi görüyor. Olayı doğrulayan Mersin Emniyet Müdürlüğü ise adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Mersin’in Şevket Sümer Mahallesi’nde yaşayan 8 yaşındaki D.Ö. (8), 11 Eylül’de evlerinin karşısında bulunan Siteler Polis Merkezi önünde bir arkadaşıyla birlikte oyun oynuyordu.Cumhuriyet gazetesinden Abidin Yağmur’un haberine göre, o gün polis merkezi önünde konuşlanan çevik kuvvet ekibinde yer alan O. adlı bir polis memuru, D.Ö. ve arkadaşını yanına çağırdı. İddiaya göre polis memuru, iki çocuktan birbirlerine vurmalarını istedi. D.Ö. bunu kabul etmeyince polis memuru çocuğa bir tokat attı. Bunun üzerine D.Ö de polise küfür ederek kaçtı. Sinirlenen polis memuru O, 8 yaşındaki D.Ö’yü yakalayarak öldüresiye dövdü.

Siteler Polis Merkezi’nde görevli polisler, olaya müdahale ederek D.Ö’yü polisin elinden aldı. Bir süre karakolda bekletilen çocuk, daha sonra ailesine teslim edildi. Olayın üzerinden birkaç saat geçtikten sonra evinde rahatsızlanan ve kusmaya başlayan D.Ö. ailesi tarafından Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı. D.Ö’nün böbreklerinde, kaburgalarında ve bedeninin çeşitli yerlerinde zedelenmeler olduğu, böbreğinin su topladığı belirtildi. Küçük çocuk, iç kanama riskiyle 1 haftadır hastanede tedavi görüyor.