Mera kavgası: 3 ölü, 1 yaralı

8 Haziran 2013

BİTLİS /(DHA) / 08.06.2013

Bitlis’in Güroymak İlçesi Çıtak Köyü Hanireş mezrasına ait merada yapılan bir ev yüzünden çıkan silahlı kavgada, 3 kardeş hayatını kaybederken, 1 çocuk da yaralandı. Jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olay, bugün saat 16.30 sıralarında Güroymak İlçesi’nin Çıtak Köyü Hanireş mezrası yakınlarında bulunan merada yaşandı. Körmen ailesi merada ev yapınca, aynı köyde yaşayan ancak isimleri açıklanmayan bir başka aileye mensup bazı kişilerde bunan karşı çıktı. Yaşanan tartışmalar ardından bu kişiler beraberlerinde getirdikleri uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Silahlardan çıkan kurşunlarla kardeş oldukları belirtilen Naif, Veysi ve Muhsin Körmen adlı kardeşler, olay yerinde hayatını kaybetti. Henüz 3 yaşında olduğu belirtilen Zeynep Körmen ise ağır yaralandı.

Olayın jandarmaya haber verilemsi üzerine Zeynep Körmen, hemen hastaneye kaldırılırken, köyde ve merada geniş güvenlik önlemleri alındı. 3 Kişinin ölümüne, 1 kişinin de yaralanmasına neden olan ve kayıplara karışan kişilerin yakalanması için jandarma çevrede genriş çaplı çalışma başlattı. Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, köyde incelemelerin yapıldığını, gerekli açıklamayı daha sonra yapacaklarını söyledi.