Mardin’de öğrenci servisi kaza yaptı: 4 ölü

9 Ekim 2013

 

Hürriyet / 09.10.2013

 

Mardin ‘ in Nusaybin ilçesi’nde ögrenci servisinin kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 2’si öğrenci 4 kişi öldü. 16 kişi de yaralandı.

 

Nusaybin İlçesi’nden Mardin kent merkezindeki Sağlık Meslek Lisesi’ne öğrenci taşıyan Emin Sekmen’in kullandığı minibüs, Mardin’e 15 kilometre mesafede bulunan Ortaköy Beldesi çıkışında, önünde seyreden Abdurrezak Acar’ın kullandığı kamyona arkadan çarptı. Saat 07.30’da meydana gelen kazada, minibüs sürücüsü Emin Sekmen ile 2 öğrenci olay yerinde yaşamını yitirdi. Serviste bulunan çoğu Sağlık Meslek Lisesi’nde okuyan 16 öğrenci de yaralandı. Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılarından 5’inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

 

 

Kaza haberini alan öğrencilerin arkadaşları hastane önüne akın ederken, büyük üzüntü yaşadı. Bazı öğrenciler ise gözyaşlarını tutamadı. Öğrencileri, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Cihan Nişancı sakinleştirmeye çalıştı.

 

Ortaköy Belde Belediye Başkanı Mehmet Çakmak, Mardin’e 15 kilometre uzaklıktaki yolun düz arazi olmasına rağmen yetkililere duble yol yapılması için başvurduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi.

 

Kazanın ardından Cumhuriyet Savcısı olay yerinde inceleme yaparken, öğrencilerin okul çantaları ise jandarma tarafından olay yerinden toplandı. Kamyon sürücüsü Abdurrezak Acar, gözaltına alınırken kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ 

 

Mardin’de yolcu minibüsünün kamyona çarpması sonucu meydana gelen 3 kişinin öldüğü 15 kişinin yaralandığı trafik kazasında ölen öğrenciler ile yaralananların kimliği belirlendi.

Ortaköy beldesindeki trafik kazasında ölen öğrencilerin Songül Doğan ile Esra Sungur, yaralanan ve Mardin Devlet Hastanesine kaldırılanların Şeval Yakıcı, Ezgi Bodur, Nurcan Yaşar, Ayfer Defne Gök, Mervan Baysal, Büşra İnan, Seher Yıldız, Esra Güneş ve Rozelin Tarhan olduğu belirlendi.

Güneş ile Tarhan’ın buradaki ilk tedavilerinin ardından Diyarbakır’daki hastanelere sevk edildiği bildirildi. Mardin’deki özel bir hastaneye kaldırılan öğrenciler Murat Doğuşkaya (16), Ferhat Harman (14), Safa Arslan (14), Nurşin Gök (14), Ali Akpınar (36) ve Songül Barış’ın (34) tedavileri ise sürüyor.

Nusaybin ilçesinden Mardin’e gelen ve içerisinde öğrencilerin de bulunduğu Emin Sekmen yönetimindeki 47 NA 372 plakalı minibüs, Ortaköy beldesi yakınlarında henüz belirlenemeyen nedenle önünde seyreden Abdülrezzak Acar’ın kullandığı 73 DT 910 plakalı kamyona çarpmış, kazada minibüs sürücüsü ile iki öğrenci olay yerinde hayatını kaybetmiş, daha önce 12 olarak açıklanan ancak 15 olduğu belirlenen yaralılar çeşitli hastanelere sevk edilmişti.