LYS Konya ikincisi görme engelli

21 Temmuz 2011

NTVMSNBC / 21.07.2011

LYS TM-1, TM-2 VE TM-3 puanlarında Konya ikincisi olan görme engelli Emre Ev, ”Engelliler kesinlikle küçük düşünmemeli. Ben bu başarımla engellilere yol açtığımı düşünüyorum” dedi.

AA

KONYA – Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Ev, çok mutlu olduğunu, görme engelli biri olarak başarısını çok önemsediğini söyledi.

Başarısını ailesine, dershane hocalarına ve arkadaşlarına borçlu olduğunu vurgulayan Ev, annesinin, kardeşlerinin ve arkadaşlarının okuduğu soruları cevaplayarak derslerine çalıştığını, yaklaşık 50 soru bankasını bu şekilde bitirdiğini anlattı.

Görme engelli olmasının kendisi daha da çok kamçıladığını dile getiren Ev, ”Engelliler kesinlikle küçük düşünmemeli. Kendilerinden daha çok gelecekteki engellileri düşünsünler ve onlara yol açmaya baksınlar. Ben bu başarımla engellilere yol açtığımı düşünüyorum” diye konuştu.
Emre’nin ev hanımı annesi Fatma Ev ise oğlunun başarısıyla gurur duyduğunu ve bu sonuca ulaşması için elinden geleni yaptığını bildirdi. Ev, 2 yıl boyunca oğlu Emre’yi dershaneye getirip götürdüğünü, günlerinin Emre’ye soru okumakla geçtiğini dile getirdi.

Emre’nin Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü istediğini ifade eden Ev, Emre’yi İstanbul’a göndermelerinin zor olacağını, gerekirse kendisinin de çalışmaya başlayacağını ve Emre’nin hedeflerini gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.