Lösemili çocuklar için umut topladılar

19 Eylül 2011

Erzurum gazetesi / 19.09.2011

Lösemili çocukları tedavi ettirebilmek için yola çıkan gönüllüler il il dolaşarak yardım bekleyen lösemi hastası çocuklara umut topluyorlar.

SONER İSTANBULLU(İHA) – Lösemili çocukları tedavi ettirebilmek için yola çıkan gönüllüler il il dolaşarak yardım bekleyen lösemi hastası çocuklara umut topluyorlar.

Lösemili Çocukları Yaşama ve Kalkındırma Derneği üyeleri Erzurum’da yaptıkları çalışmalarla ilgili yaptıkları açıklamada, “Bağışlarınız ile çocuklarımız hayat bulsun sloganıyla il il dolaşarak lösemili çocukların tedavisi için yardım topluyoruz” dedi.

Manisa’dan yola çıkan gönüllü üyeler Ankara Sivas ve Erzincan’ın ardından Erzurum’a gelerek lösemi hastalığı hakkında bilgi veren dergiler satarak 16 yaş altı umut bekleyen bin 500 lösemili çocuk için umut topladılar.

Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar lösemili çocuklara umut olan gönüllü üyelerden Gül Pınar ve Cemal Tuna “Türkiye’de 16 yaş altı bin 500 lösemili çocuk var bunlar tedavi olabilmek için herkesin gözlerinin içine bakıyor. Bizlerde elimizden geleni yapıyoruz il il dolaşıyoruz vatandaşlarımızdan duyarlılık göstermelerini istiyoruz” dediler.