Liselilerin kemerli kavgası

6 Şubat 2012

 

Milliyet / 06.02.2012

 

ŞANLIURFA’da, 2 öğrenci grubu arasında kavga çıktı. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında birbirine tekme tokat vuran ve kemerleri ile saldıran öğrenciler, trafikte ilerleyen araçların arasında birbirini kovalayarak kayboldu.

Olay, öğle saatlerinde Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Eski Valilik binasının bulunduğu alandaki Atatürk Anıtı önünde toplanan 2 öğrenci grubu arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında öğrenciler, pantolonlarındaki kemerlerini çekip birbirine vurmaya başladı. Görenleri şaşkına çeviren olay sırasında, kavgayı önlemek isteyen öğrenciler de başarılı olamadı. Birbirine kemerleri ile vuran öğrencilerden birisi yoğun trafik akışının olduğu bulvarda ilerleyen araçlara aldırış etmeden kaçmaya başladı. Elindeki kemer ile peşinden koşan öğrenciler ise, yakalamak istedikleri öğrenciyi bulmak için bir banka şubesine girdi. Burada aradıkları kişiyi bulamayan öğrenciler daha sonra şaşkın bakışlar arasında aradıkları öğrencinin gittiği Kadri Erdoğan Caddesi’ne doğru koşmaya başladı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ise, bulvarda ve ara sokaklarda yaptığı aramalarda öğrencilere ulaşamadı.