Liseli kız erkek için arkadaşını öldürdü

8 Şubat 2012

 

 

Milliyet / 08.02.2012

 

Uşak’ta kız meslek lisesi öğrencileri arasında ‘erkek meselesi’ yüzünden çıkan tartışmada kan aktı. 15 yaşındaki F.K., Zülfü Çelik adlı kızı boynundan ve karnından bıçaklayarak ölümüne neden oldu

Uşak’ta, Anadolu Kız Meslek Lisesi öğrencileri arasında ’erkek meselesi’ yüzünden çıkan tartışma, bıçaklı kavgaya dönüştü. 15 yaşındaki F.K., 16 yaşındaki Zülfü Çelik adlı kızı boynundan ve karnından bıçakladı. Çelik kaldırıldığı hastanede kurtarılamazken, kaçan F.K. evinde gözaltına alındı.
Olay dün saat 16.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Uşak Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Zülfü Çelik ile aynı okulda okuyan F.K. tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi sonucu F.K., yanında getirdiği bıçağı çekip, Zülfü Çelik’i boynundan ve karnından yaraladı. Görgü tanıkları, olaydan sonra F.K.’nın kaçtığını, Çelik’in ise sokakta bulunan bir kahvenin önüne kadar yürüdüğünü ve burada yere düştüğünü söyledi.

Kan kaybından öldü
Zülfü Çelik, sokakta oturan bir kişinin otomobili ile hemen hastaneye kaldırıldı. götürüldü. Aşırı kan kaybeden liseli kız, Acil Servis’te yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan F.K. ise polis tarafından evinde gözaltına alındı ve Uşak Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne teslim edildi. Olayı duyup Uşak Devlet Hastanesi’ne koşan Zülfü Çelik’in yakınları ise acı haberle sinir krizi geçirdi. Çelik’in yakınları görüntü almaya çalışan basın mensuplarına da tepki gösterdi.