Liseli kız, binmek istediği belediye otobüsünün altında kaldı

4 Ekim 2011

Milliyet / 04.10.2011

KONYA’da lise öğrencisi 15 yaşındaki Songül Sevinç’in, kırmızı ışıkta duran ve kapısı kapanmak üzere olan belediye otobüsüne binmek isterken otobüsün hareket etmesi sonucu altına kalarak yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Atatürk Teknik Anadolu Kız Meslek Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Songül Sevinç, dün saat 18.40 sıralarında okuldan çıktıktan sonra merkez Meram İlçesi kent merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkdaki Çarıklar Mahallesi’ndeki evine gitmek için otobüs durağına geldi. Bu sırada mahallelerine giden otobüsün yaklaşık 5 metre ilerideki kırmızı ışıklarda durduğunu gördü. Sevinç koşarak, kapısı kapanmak üzere olan 37 yaşındaki Cavit A. yönetimindeki 42 BZ 916 plakalı belediye otobüsüne binmek istedi. Bu sırada otobüsün hareket etmesi üzerine altında kalan Sevinç, olay yerinde öldü.

Otobüs şoförü Cavit A. gözaltına alındı. Cavit A. ilk ifadesinde yeşil ışık yandığı için hareket ettiğini, genç kızı da görmediğini söyledi. Cavit A., yapılan sorgulamanın ardından bugün adliyeye sevk edildi.

SIRASINA FOTOĞRAFINI VE ÇİÇEK KOYDULAR

Songül Sevinç’in cenazesi bugün Çarıklar Mahallesi Mezarlığı’na defnedildi. Sınıf arkadaşları ise Sevinç’in sırasına ’Seni asla unutmyacağız Songül’ yazılı not ile birlikte çiçek ve fotoğrafını bıraktı. Sınıf arkadaşı Yıldız Canat, Songül Sevinç’in kitap okumayı çok sevdiğini belirterek, “Fazla kimseyle konuşmazdı. Ama herkesle arası iyiydi. Tenefüslerde dahi kitap okurdu” dedi.

Okul müdürü Sadet Maden de, “Genç bir fidan, genç bir çocuk. Hiç bir çocuğumuzun bu şekilde kazalara kurban gitmesini istemiyoruz. Üzgünüz” diye konuştu.