Lise öğrencisi kız 2 kişiyi öldürdü

10 Mayıs 2012

 

Milliyet / 10.05.2012

 

Gaziosmanpaşa’da 17 yaşındaki Tuğçe C., tartıştığı komşusu Azeri uyruklu Reyhan Hüseyinzade ve kızı Günay Hüseyinzade’yi (22) bıçaklayarak öldürdü.

 

EVLERİNE MİSAFİRLİĞE GİTTİ

Olay, Karadeniz Mahallesi Menderes Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre lise öğrencisi T. C., Azeri uyruklu Reyhan Hüseyinzade ve kızı Günay Hüseyinzade’nin evine misafirliğe gitti. Reyhan Hüseyinzade ve T. C. arasında henüz bilinmeyen bir sebeple tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma sırasında T. C., yanındaki taşıdığı bıçakla Reyhan Hüseyinzade’yi sırtından bıçakladı.

ÇEVRESİNDEN YARDIM İSTEDİ

Günay Hüseyinzade ise annesinin bıçaklanmasının ardından bağırarak komşulardan yardım istedi. T. C. Günay Hüseyinzade’yi de bıçaklamaya başladı. Boğazından ve göğsünden bıçaklanan Günay Hüseyinzade de kanlar içinde yere yığılırken, T. C. evden çıkarak kayıplara karıştı. Sesleri duyan komşular eve geldiklerinde anne kızın kanlar içinde yerde yattığını gördü. Komşular olayı hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Anne-kız ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Reyhan Hüseyinzade götürüldüğü Özel Bahat Halk Hastanesi’nde, Günay Hüseyinzade de Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Komşularını bıçakladıktan sonra kayıplara karışan T. C. bir süre sonra Polis Merkezi’ne teslim oldu.

Reyhan Hüseyinzade’nin cenazesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılırken, kızı Günay Hüseyinzade’nin cesedi ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı. Reyhan Hüseyinzade’nin eşinin TIR şoförü olduğu, iş için Ankara’ya gittiği haberi de Ankara’da aldığı öğrenildi.

TARTIŞMA ÇOCUK KAVGASI YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ

Gaziosmanpaşa’da anne ile kızının ölümüyle sonuçlanan tartışmanın 9 yaşındaki iki çocuğun kavgası yüzünden çıktığı belirlendi.

9 yaşındaki iki çocuğıun mahalle kavgasına ablaları Günay Hüseyinzade ile T.C., de karıştı. Bir süre sonra kavga, Günay Hüseyinzade’nin ikinci evliliğini yapan annesi Reyhan Necefova ve kardeşi ile yaşadığı evin kapısına taşındı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre olayda hayatını kaybeden anne Reyhan Necefova, diğer çocuğun annesi Tuğba C.’ye yumruk attı. Annesi Tuğba C.’nin yumruk yemesi üzerine yanına bıçak alan T.C., Reyhan Necefova’yı sol göğüs altı ve sol kasık bölgesinden, ilk evliliğinden  kızı Günay Hüseyinzade’yi ise sırtından bıçaklayarak öldürdü.

 

EVLİLİK HAYALLERİ KURUYORDU

Gaziosmanpaşa’da 15 yaşındaki T.C.’nin bıçaklayarak öldürdüğü 22 yaşındaki Günay Hüseyinzade’nin birkaç ay önce nişanlandığı ve oturma izni için gerekli işlemleri yapmak üzere dün akşam annesiyle birlikte Azerbaycan’a gitmeyi planladıkları öğrenildi.

AZERBAYCAN’A GİDECEKLERDİ

Anne kızın, evlerine yakın bir tekstil firmasında çalışarak geçimlerini sağladıkları öğrenildi. Tekstil firmasının sahibi, öldürülen anne ve kızın birkaç ay önce çalışmaya başladıklarını belirterek, “Günay çok sessiz bir kızdı. Kimseye zararı yoktu. Annesi de burada çalışıyordu. Yakın zamanda nişanlanmıştı. Ama evlilik ve oturma izni için gerekli belgeleri almak için Azerbaycan’a gidecekti. Ülkesinden oturma izni alacaktı. Annesi akşam saat 17:30’a kadar burada çalıştı. Eve gittikten bir süre sonra ikisinin de yaralandıkları ve hastaneye kaldırıldıkları haberi geldi” diye konuştu.

“KÖTÜ ALIŞKANLIK EDİNMEYE BAŞLADI”

T. C.’nin bir sınıf arkadaşı ise, okula düzenli olarak gelmediğini belirterek, “6. sınıftan sonra okula gelmemeye başladı. Daha sonra sınıfı değişti. Kötü arkadaşlıklar edinmeye başladı. Dün kavga yaptığını duydum” dedi.