Kumbaradan çıkan parayla ‘vurdu’

15 Haziran 2012

 

Milliyet / 15.06.2012

 

Babasıyla husumeti bulunan iki kişiyi vuran 16 yaşındaki M.K. hâkimin ‘Tabancayı nasıl aldın?’ sorusuna, “Kumbaramda biriktirdiğim parayla aldım” cevabını Verdi.

 

Konya’da halde balıkçılık yapan 46 yaşındaki Recep Yavuz ile 66 yaşındaki Sıracettin Yeşilbağ’ı, tabancayla yaraladığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki M.K.’nın yargılanmasına başlandı. M.K., mahkeme heyetinin, ’Tabancayı nasıl aldın?’ sorusu üzerine, ”Kumbaramda biriktirdiğim parayla, sokakta tanımadığım kişiden 700 liraya satın aldım” dedi.
Olay, 15 Şubat günü merkez Meram İlçesi Muhacir Pazarı’nda bulunan balık halinde meydana geldi. Balıkçı Recep Yavuz ve Sıracettin Yeşilbağ, sabah namazını kılmak için haldeki mescide gitti. Namazı kılıp çıktıklarında, iddiaya göre daha önceden husumetli olduğu balıkçı 43 yaşındaki Metin K.’nin oğlu M.K. ile karşılaştı. Recep Yavuz ve M.K., tartışmaya başladı. M.K., tabancayla rastgele ateş açtı. Açılan ateş sonucu sağ kolundan yaralanan Yavuz ile karın ve kalçasından yaralanan Sıracettin Yeşilbağ, ambulanslarla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. M.K. da polis tarafından gözaltına alındı.

Zanlıya ölüm tuzağı
Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü ile aynı binada olan Feridiye Polis Merkezi’ne ifadesi alınmak üzere getirilen M.K., otomobilden indirildiği sırada yaralı Sıracettin Yeşilbağ’ın oğulları Yavuzhan Yeşilbağ ve Semih Yeşilbağ, bir otomobilin içinden kalaşnikof ve tabancayla ateş açarak saldırdı. Açılan ateş sonucu M.K., polis tarafından yere yatırılarak yara almadan kurtarıldı. Kaçan saldırganların üçü de farklı zamanlarda özel harekat ekibinin desteğiyle polis tarafından yakalandı.

‘Korkutmak istedim’
Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’kasten adam yaralama’ suçundan tutuklu olarak yargılanan M.K. ilk kez hakim karşısına çıktı. M.K., “Recep Yavuz ve Sıracettin Yeşilbağ ile karşılaştım. Sıracettin bana seslenerek, ’Baban çok para seviyor’ dedi. Recep de ’babasız kalacaksın’ diyerek küfür etti. Belimdeki tabancayı çıkardım korkutmak için ateş ettim.” dedi. Duruşma ertelendi.