Köylüler seferber oldu

7 Nisan 2013

 

 DHA/ 07.04.2013

Sulama kanalına düşen çocuk kurtarıldı, peşinden atlayan ağabeyi bulunamadı

 

Ömer PINAR – Ömer ŞULUL – ŞANLIURFA – DHA

 

ŞANLIURFA’da, 13 yaşındaki Serkan Özer, sulama kanalı kenarında oyun oynarken dengesini kaybederek düşen 11 yaşındaki kardeşi Furkan’ı kurtarmak için suya atladı. Köylülerin yardımına koştuğu kardeşlerden Furkan kurtarılırken, Serkan’a ise ulaşılamadı.Olay, dün merkeze bağlı Külünçe Köyü Atıltepe Mezrası’nda meydana geldi. İddiaya göre, DSİ’ye ait sulama kanalı kenarında oyun oynayan Furkan Özen dengesini kaybederek kanala düştü. Olayı gören 13 yaşındaki Serkan Özen, çırpınan kardeşine yardım etmek için peşinden suya atladı.

KÖYLÜLER SEFERBER OLDU

Furkan ile kardeşini kurtarmak isteyen Serkan Özen akıntıya kapılarak suda sürüklenmeye başladı. İmdat çığlıklarını duyan köylüler, suda sürüklenen Özen kardeşlerin yardımına koştu. 2 kardeşi kurtarmak isteyen bazı köylüler suya atlarken, durum jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. Köylülerin çabası ile suya düşen kardeşlerden Furkan kurtarıldı ve olay yerine gelen ambulansla tedavi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

KARDEŞİNİ KURTARMAK İSTERKEN SUDA KAYBOLDU

DSİ’ye ait sulama kanalına düşen kardeşini kurtarmak için peşinden kanala atlayan 13 yaşındaki Serkan Özen ise suda kayboldu. Köylülerin ve güvenlik güçlerinin çabasına rağmen akıntıya kapılarak sürüklenen Serkan Özen’e ulaşılamadı. Özen kardeşlerin yakınları ise kanal kenarında gözyaşı dökerek ağıt yaktı. Kanalda kaybolan Serkan Özen’in bulunması için arama çalışmalarına devam ediliyor.