Koklamalı taciz!

20 Aralık 2013

Milliyet / 20.12.2013

Oto lastikçisi A.Ç. tarafından boynundan koklanarak taciz edildiği öne sürülen genç kız, ruh sağlığının bozulup bozulmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Kadıköy’de sağır dilsiz taklidi yapıp yol sorduğu 17 yaşındaki İmam Hatipli genç kızı okul önünde koklayarak taciz eden oto lastikçisi A.Ç.’nin (51) yargılandığı davada okul müdür yardımcısı dinlendi.

Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür yardımcısı Dursun Gürün, öğrencisinin olay günü kendisine geldiğini, diğer öğretmenlerle başına gelen olayı dinlediklerini belirterek, “Utanmasın diye olayı ayrıntılı olarak anlattırmadık. Polise haber verdik. Otobüsle okula gelip giden öğrencimize hemen yardımda bulunarak servise yerleştirdik. O günden sonra servis kullanarak liseyi bitirdi. Biz psikolojisi bozulmasın diye böyle bir düzenleme yaptık” dedi.

Sürekli ağlıyor

Okul müdürü ve öğretmenlerinin destekleriyle mezun olan 17 yaşındaki Ş.S., Anadolu 10. Asliye Ceza mahkemesindeki her duruşmada unutamadığı bu olay yüzünden gözyaşı dökünce hakim tarafından Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. 13 Kasım 2013 tarihinde Adli Tıp Kurumu’nda muayene edilen genç kızın, yaşadığı taciz yüzünden ruh sağlığının bozulup bozulmadığına karar verilecek.