Kızları tecavüze uğrayana baba dayanamadı

6 Temmuz 2011

Milliyet / 06.07.2011

İki kızına aynı kişiler tarafından tecavüz edilen 45 yaşındaki Recep K., büyük kızının adını verdiği işyerinde intihar etti.

İki kızına aynı kişiler tarafından tecavüz edilen 45 yaşındaki Recep K., büyük kızının adını verdiği işyerinde intihar etti.

Adana’da 19 yaşındaki Ö.K. geçen ocak ayında evden kaçtı. Genç kız yanına gittiği Muhammed D. (20) ile kendi isteğiyle birlikte oldu. Başka bir arkadaşının evinde kalan Ö.K., Muhammed K.’nin arkadaşları tarafından kandırılarak götürüldüğü evde votka içirilerek sarhoş edildi. Genç kız burada, sevgilisi de dahil 6 kişinin tecavüzüne uğradı. Yaklaşık bir hafta sonra evine dönen genç kız, hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etmek zorunda kaldı; kimseye bir şey anlatamadı.

AİLESİNE ANLATTI

Geçen mayıs ayında da 16 yaşındaki E.K. evden kaçtı. Genç kız da ablasının erkek arkadaşı olarak bildiği Muhammed D.’nin evine gitti. Ablası gibi alkol verilen E.K.’ye de 5 kişi tecavüz etti.
Bir evde zorla tutulan E.K., kaçmayı başararak polise sığındı. E.K.’nin yaşadıklarını ailesine anlatmasının ardından, ablası Ö.K. de başından geçenleri itiraf etti. Her iki tecavüz olayına da karışan sekiz zanlı polis tarafından yakalandı. 5’i tutuklu 8 sanığa, farklı mahkemelerde 18 ile 37’şer yıla kadar hapis cezaları istemiyle davalar açıldı. İki kızının başına gelenleri öğrenmek, tesisatçılık yapan baba Recep K.’yi yıktı. Hayata küsen Recep K. günlerinin büyük bölümünü, 9 ay önce büyük kızının adını vererek açtığı işyerinde geçirmeye başladı. Sarıçam ilçesi Orhangazi Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan işyerinden önceki akşam bir el silah sesi geldi. Olay yerine koşanlar, talihsiz adamı başından tek kurşunla vurulmuş halde buldu.

DÜKKÂNINA KAPANMIŞTI

Son zamanlarda günlerinin büyük bölümünü geçirdiği dükkânında kendini başından vuran Recep K. olay yerinde hayatını kaybetti.