Kızın çığlıklarını komşuları duydu

21 Aralık 2010

 

Milliyet / 02.12.2010

Eşinden boşanmak üzere olan baba bunalıma girdi. Hırsını 9 yaşındaki kızından çıkarınca ortaya işte bu vahşet çıktı.
İzmir‘in Kemalpaşa İlçesi’nde, 9 yaşındaki kızı Emine Ö.’yü döverek öldürdüğü iddia edilen 4 kız babası Z.Ö., gözaltına alındı.

MARDİN‘DEN GÖÇ ETMİŞLERDİ

Olay, Ansızca Köyü, Mezerlıkaltı Kümeevler altında bulunan metruk evde meydana geldi. Mardin’den kısa bir süre önce göç ederek Kemalpaşa’ya yerleşen ve eşiyle boşanma aşamasında olduğu belirlenen 36 yaşındaki Z.Ö., büyük kızı Emine Ö. ve 5 yaşındaki küçük kızı A.Ö. ile birlikte yaşamaya başladı.

KOMŞULARI KIZIN ÇIĞLIKLARINI DUYUNCA POLİSE HABER VERDİ

Eşi ve diğer iki kızının Mardin’de olduğu öğrenilen Z.Ö., sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle en büyük kızı olan Emine Ö.’yü evin salonunda dövmeye başladı. Küçük kızın çığlıklarını duyan komşuları, durumu polise bildirdi.

CESEDİN ÜSTÜNÜ YORGANLA KAPATIP EVDEN AYRILDI

Babasının darbelerine dayanamayan minik kız bir süre sonra yere yığıldı. Yerde hareketsiz yatan Emine Ö.’nün nabzını kontrol eden Z.Ö., kızının nabzının atmadığını farkedince, evdeki yorgan ve yastıkları küçük kızın cesedinin üzerine koyup, 5 yaşındaki kızı A.Ö.’yü de yanına alarak evden ayrıldı.

İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, salonda yorgan ve yastıkların altında küçük Emine’nin cansız bedenini buldu. Polisin yaptığı araştırma neticesinde zanlı baba Z.Ö.’nün İzmir’in Basmane Semti’ne gelebileceği öğrenildi.

Basmane Semti’nde çalışma başlatan Huzur Timleri, zanlı Z.Ö’yü Özel bir hastanenin (Şifa Hastanesi) yakınlarında yakaladı. Gözaltına alınarak Basmane Polis Merkezi’ne götürülen zanlı Z.Ö.’nün işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği, yanında bulunan küçük kızı A.Ö.’nün de yakınlarına teslim edileceği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.