Kepez Çocuk Meclisi Çalışmalarını Sürdürüyor

10 Kasım 2013

Beyaz Gazete / 10.11.2013
İHA

Geçtiğimiz günlerde ikinci dönem açılışını yapan ve yeni başkanını seçen Kepez Çocuk Meclisi, Kepez Belediyespor Kulübü binasında bulunan Kepez Çocuk Kulübü’nde gerçekleştirdiği ikinci toplantısında, bünyesinde bulunan 8 komisyonun başkan ve sözcülerini belirledi.

Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımı ile 23 Nisan 2013 tarihinde kurulan Kepez Çocuk Meclisi, ikinci dönem açılışının ardından Kepez Belediyesi Çocuk Kulübü’nde gerçekleştirdiği ikinci toplantısında, komisyon başkanları ve sözcü seçimlerini yaptı.

Kepez Belediyesi Çocuk Kulübü’nde gerçekleşen toplantıda, Basın Yayın, Barış ve Kardeşlik, Kültür-Sanat, Çocuk Hakları, Çevre-Sağlık, Eğitim, Spor ve Yardım Komisyonları’nda yer alan 141 asil üyenin katılımı ile komisyon başkanları ve iki sözcünün seçimi gerçekleşti.

Seçimlerin ardından ileriye dönük proje ve fikirlerin paylaşıldığı toplantıda, her ay komisyonlarda görüşülen maddelerin iki ayda bir Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde (EBKM) düzenlenecek olan Kepez Çocuk Meclisi’nde karara bağlanması kararlaştırıldı.

Toplantının gerçekleştirildiği Kepez Belediyesi Çocuk Kulübü’nde, 7-14 yaş arasındaki çocukların hafta içi mesai saatlerinde faydalanabildiği; internet, kütüphane, bilardo, tenis, langırt, masa buz hokeyi, mini golf, satranç ve dartın olduğu oyun alanı ile mini sinema köşesi ve kafeterya bulunuyor.