Keçiören’de Dünya Çocuk Hakları Ve Çocuk Kitapları Günü

19 Kasım 2011

 

Haberciniz / 19.11.2011

 

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Dünya Çocuk Hakları ve Dünya Çocuk Kitapları Günü nedeniyle genişkatılımlıbir etkinlik düzenledi.

 

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Dünya Çocuk Hakları ve Dünya Çocuk Kitapları Günü nedeniyle geniş katılımlı bir etkinlik düzenledi.

 

Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda düzenlenen programa, çocuk edebiyatçısı Üzeyir Gündüz, karikatürist Hakkı Uslu, yazar-şair Çağrı Gürel katıldı. Çocuk haklarına dair karikatürlerle bezeli bir slayt sunumuyla başlayan program, kitap seçiminde dikkat edilecek hususlar, okuma yazma alışkanlıkları ve çocuk hakları konusunda bilinçlendirici bir söyleşi ile devam etti. Günün önemine dair gerçekleştirilen sunumlar, karşılıklı soru ve cevaplarla tamamlandı.

 

Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı Celal Semiz, Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Tekin Başer ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Gürsel Yılmaz’ın da katıldığı program, Keçiören ilçesindeki 74 ilköğretim okulunda ve özel okullarda faaliyet gösteren çocuk hakları ve kütüphanecilik kulüplerinin öğrencileri ve öğretmenlerden oluşan davetlilerle gerçekleşti.

Program bitiminde kitaplarını ve eserlerini imzalayan sanatkarlar çocuklarla da sohbet ettiler. Ayrıca çocuk diliyle yazılmış çocuk hakları bildirgesi kitapçığı salonda bulunan tüm katılımcılara dağıtıldı. Etkinlik, çocuklara ve davetlilere hediye takdimi ve ikramla son buldu.

Kaynak: IHA