Kaza yeride küçük kızın ‘Eve gidelim’ feryadı

2 Agustos 2011

Milliyet / 02.08.2011

Sezer ŞAHİNDAŞ / FETHİYE(Muğla), (DHA)

MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 3 kişi hafif yaralandı. Kaza nedeniyle şoka giren 3 yaşındaki Zehra Tillemoğlu, annesine “Eve gidelim, arabamıza ne oldu” diye yakınarak gözyaşı döktü.

Denizli’de yaşayan Rıza Tillemoğlu, eşi Saide, çocukları 5 yaşındaki Mustafa ve 3 yaşındaki Zehra ile akrabaları Adnan Tillemoğlu ve Derya Ükis’le birlikte, Fethiye’deki akrabalarını ziyaret etmek üzere otomobille yola çıktı. Rıza Tillemoğlu yönetimindeki 20 R 2353 plakalı otomobil, Günlükbaşı Köprüsü’nde iddiaya göre önüne aniden çıkan Nevzat Kılıç yönetimindeki 48 HV 774 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada Adnan Tillemoğlu ve Derya Ükis ile diğer otomobilde bulunan Şahap Abdi hafif yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürdü.

3 YAŞINDAKİ ZEHRA’NIN ÇIĞLIKLARI

Kazadan yara almadan kurtulan sürücü Rıza Tillemoğlu, eşi Saide ile çocukları Mustafa ve Zehra, olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı. Rıza Tillemoğlu, daha sonra olay yerine gelen polis ekipleriyle birlikte kaza tutanağı düzenlerken, hurdaya dönen otomobillerini gören 3 yaşındaki Zehra’nın feryatları yankılandı.

Otomobilden eşyalarını dışarıya çıkaran annesini şaşkınlıkla izleyen minik kız, “Eve gidelim, eşyalarımız nerde? Anne neden evimize gitmiyoruz? Arabamıza ne oldu? Küreklerim nerde? Hastaneye gitmeyelim anne” diyerek ağladı. Minik Zehra’yı annesi sarılarak sakinleştirmeye çalıştı.