Kayseri’de kamyon faciası: 4 ölü, 7 yaralı

31 Temmuz 2012

 

CNNTÜRK / 31.07.2012

 

Kayseri’de freni boşalan bir kamyon dehşet saçtı. Oyun oynayan çocukların üzerine dalan kamyon araçlara ve evlere çarparak durabildi. Kazada 4 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Kazanın ardından acı içinde acı yaşandı.
Kamyonun freni boşaldı. Çocukların üzerine daldı. Develi’de kamyon ortalığı savaş alanına çevirdi.

Kaza Kayseri’nin Develi ilçesindeki Harman mahallesinde oldu. İnşaat malzemesi taşıyan kamyon freni boşalınca kontrolden çıktı. Yokuş aşağı inen kamyon oyun oynayan çocukların üzerine daldı. Hızla ilerleyen kamyon önce 4 araca sonra da iki eve çarparak durabildi.

Kaza öyle şiddetliydi ki kamyon yarısına kadar evin içine girdi. Bazı çocuklar kazadan son anda kurtuldu ama kazanın bilançosu ağır oldu.

Kazada kamyon şoförü Kamil Çelen ile yanında bulunan Fevzi Yıldırım yolda yürüyen Murat Danacı ve tatil için Fransa‘dan gelen 12 yaşındaki Adem Öztürk hayatını kaybetti. Kazada aralarında çocukların da bulunduğu 7 kişi  yaralandı.

Yaralılar hastaneye kaldırılırken eve giren kamyondaki cenazeler güçlükle çıkartıldı.

Kazanın ardından bir dram yaşandı. 12 yaşındaki Adem Öztürk’un cenaze törenine katılmak üzere Antalya’dan  konyaya gelen Öztürk’ün teyzesi Gül Hediye Ünal, İncesu ilçesi yakınlarında trafik kazası geçirdi. Kazada Ünal hayatını kaybederken iki kişi de yaralandı.