Kayıp kızların cesedi ormanda bulundu

28 Agustos 2011

NTVMSNBC / AA / 28.08.2011

Uşak’ta 4 gündür kayıp olan 12 ve 17 yaşındaki kız kardeşlerin cesetleri, ormanlık alandaki yıkık bir binada bulundu.

UŞAK – Dört gün önce evlerinden ayrıldıktan sonra kendilerinden bir daha haber alınamayan 12 yaşındaki Zekiye Çoban ile ablası 17 yaşındaki Arzu Çoban kent merkezinin Akse Çamlığı mevkisinde ormanlık alanda yıkık durumdaki boş bir binada ölü bulundu.

Vatandaşların ihbarı üzerine jandarma ekipleri tarafından cesetleri bulunan iki kardeşin, olay yerinde yapılan ilk incelemede üzerlerindeki kıyafetlerinde ve vücutlarının bazı yerlerinde yanıklar bulunduğu tespit edildi.

Zekiye Çoban ile ablası Arzu Çoban’ın cesetlerine, Uşak Devlet Hastanesi morgunda ön otopsi yapıldı.

Cumhuriyet savcısı gözetiminde yapılan ön otopside, iki kardeşin boğazlarında ve vücutlarında çok sayıda bıçak darbesi bulunduğu, boğazlarının kesilerek ve bıçaklanarak öldürüldüklerinin tespit edildiği öğrenildi.

Cinayete kurban gittiği belirlenen kız çocuklarının öldürüldükten sonra cesetlerinin, kimlikleri henüz belirlenemeyen cinayet zanlı ya da zanlıların tarafından yanıcı madde dökülerek yakılmaya çalışıldığı, iki kardeşin vücutlarında yanık izleri bulunduğu da belirlendi.

Anneleri Emine Çoban ve babaları Özkan Çoban tarafından kimlikleri teşhis edilen Zekiye ve Arzu Çoban’ın cesetleri, detaylı otopsinin yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Öte yandan cinayetle ilgili jandarma ve polis ekipleri, öldürülen kız kardeşlerin yakınları ve akrabalarının ifadelerine başvurdu.

Zekiye ve Arzu Çoban’ın dört gün önce kaybolduktan sonra iletişim kurdukları ya da görüştükleri olası kişi ya da kişilerin kapsamlı soruşturmayla araştırıldığı bildirildi.