Karnelerini alamadan öldüler

17 Haziran 2011

NTVMSNBC / AA / 17.06.2011

Van ve Rize’de meydana gelen kazalarda 2 öğrenci hayatını kaybetti. Konya’da ise bir ilköğretim öğrencisi 8. kattan düşerek yaşamını yitirdi.

İSTANBUL – Van’ın Bağrıyanık köyünden Gürpınar ilçesindeki okula karne alacak öğrencileri taşıyan servis aracı Kuşdağı köyü yakınlarında şarampole yuvarlandı.

Kazada öğrencilerden 14 yaşındaki Necibe Çabuk yaşamını yitirdi, 20 öğrenci ise yaralandı.
Yaralılar, Gürpınar Sağlık Ocağında yapılan ilk müdahalenin ardından Van’daki hastanelere sevk edildi.

TAKDİR ALDIĞINI GÖREMEDİ

Rize’de merkeze bağlı Gündoğdu beldesi 29 Ekim İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Recep Can İslamoğlu, dün öğle teneffüsünde okul dışına çıktı. Karadeniz Sahil Yolu Bozukkale mevkisinde yolun karşısına geçmeye çalışan İslamoğlu’na, O.N.M. yönetimindeki otomobil çarptı.
Ambulansla Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kaldırılan İslamoğlu, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Minik Recep’in ölüm haberi, 29 Ekim İlköğretim Okulunda büyük üzüntü yaşattı. Sınıf arkadaşları ve öğretmeni, bugün, İslamoğlu’nun boş sırasını çiçeklerle donattı. İslamoğlu’nun karnesi, takdir ve onur belgesi sınıf öğretmeni Cengiz Tosun’da kaldı.

Tosun, “Öğretmenlerine çok saygılı bir çocuktu. Çok büyük üzüntü yaşıyoruz” dedi.

SEKİZİNCİ KATTAN DÜŞTÜ

Konya’da 12 yaşındaki Ümmet K., merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi’ndeki 8 katlı bir apartmanın çatısındaki evlerinde ailesiyle kahvaltı yaptıktan sonra okula gitmek için hazırlanacağını belirterek, ailesinin yanından ayrıldı.

Daha sonra Ümmet K, henüz belirlenemeyen bir nedenle evlerinin penceresinden düştü. Ailesi tarafından Beyhekim Devlet Hastanesine kaldırılan ilköğretim öğrencisi, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Ümmet K’nın öğretmenleriyle tek tek görüştü.
Okul yetkilileri, derslerinde başarılı, dürüstlüğü ve sakinliğiyle tanınan öğrencilerinin ölümünü, karne sevinci yaşamaya hazırlanan arkadaşlarına üzülmemeleri için söylemediklerini bildirdi.
Dersleri genel itibariyle iyi olan Ümmet K’nın, yıl sonu not ortalamalarında zayıfı bulunmadığı bildirildi.