Kameradaki dehşetin faili çocuğun babası

19 Mart 2012

 

Milliyet / 19.03.2012

 

Trabzon’un Araklı ilçesine bağlı Kayaiçi köyünde ilköğretim okulu öğrencisi bir kız çocuğunun bir adam tarafından tekme-tokat dövülmesi yapımı devam eden hidroelektrik santrali güvenlik kameralarıyla görüntülendi. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine savcılık soruşturma başlattı.

Yapılan incelemede görüntülerdeki kişinin İsmail Eryiğit (34), dövdüğü çocuğun da 9 yaşındaki kızı Zehra olduğu belirlendi. Eryiğit, Jandarma tarafından dün gece gözaltına alındı. Eryiğit, Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan sorgulaması ardından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Eryiğit, mahkemedeki ifadesinde kızını çok geç kaldığı ve kendisini beklettiği için dövdüğünü belirterek, “Pişmanım” dedi.

‘Biraz hırpaladı’
Mahkeme, inşaatlarda çalışarak evini geçindirdiği belirtilen Eryiğit’in tutuklanmasına karar verdi. Eryiğit, Araklı Cezaevi’ne götürdü. Babaannesi Huri Eryiğit’le birlikte ifade vermek üzere Adliye’ye gelen ilköğretim 3. sınıf öğrencisi Zehra Eryiğit, gözyaşı içerisinde olay gününü anlatırken, “O gün okuldan geç çıktım. Babam beni bekliyordu. Geç kaldığım için beni biraz hırpaladı. Yanımda arkadaşlarım vardı. Okulumuz evimize uzak olduğu için geç kalmıştım” dedi.