Kahreden mektup

10 Mayıs 2013

 

Milliyet / 10.05.2013

 

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde geçtiğimiz şubatta tecavüze uğrayan 16 yaşındaki kızı için adalet arayan A. İ., facebook sayfasında kızının yazdığı mektubu paylaştı.

 

Denizli’de, 16 yaşındaki kızı H.İ.’nin, akrabası A.Ç. tarafından tecavüze uğradığını ileri sürerek şubat ayında şikâyetçi olan H.İ.’nin isyanı devam ediyor. Gözaltına alınarak nöbetçi mahkemece tutuklanan A.Ç.’nin daha sonra serbest bırakılması üzerine tepkili olan baba, sesini sosyal medyada duyuruyor.
İnternet üzerinde ‘Kızım için adalet istiyorum’ kampanyası ile tepkisini dile getiren baba A.İ., kızının yazdığı bir mektubu kendi Facebook sayfasında paylaştı. İşte 16 yaşındaki genç kızın isyanı…
‘Anılarım silindi’
“Merhaba hiç tanımadığım insanlar ve babam. Sizler beni babamın ‘Kızım için adalet istiyorum’ çığlığı ile tanıyorsunuz. Hikâyemi  haberlerden dinlediniz. Ben sustum, babam konuştu. Sesim, nefesim, çığlığım oldu babam. Yaşım 14-15 yaşadıklarım yaşımdan büyük yaşıtlarım gibi oyun hikâyelerim, okul anılarım, doğum günü hatıralarım yok artık! Silindi aklımdan. Rüyalarımda olan ne varsa bir gecede silindi gitti. Yaşımdan büyük yaşadıklarım hatırladıklarım artık. Hiç bilmediğim bir yasayla o korkutucu gecede yaşadığım şeyin ardından yaşımın bir gecede 16-17 olduğu ve rızamın olduğunu söyleyen yasalar ve amcalar… Bir gecede büyüdüm demek… Yaşımdan büyük cümleler kurmayı öğrendim rezil bir gecede. Oyunlarım yarıda kaldı. Nasıl büyüttünüz beni? Nasıl karar verdiniz büyüdüğüme”