Kahraman öğretmen teröriste böyle direndi

10 Ekim 2012

 

Milliyet / 10.10.2012

 

Yüzünü poşuyla maskelemiş bir saldırganın, okul öğretmenlerinden biri tarafından engellenmeye çalışıldığı an kameralara böyle yansıdı.

 

İşte okula saldırı anı

 

Diyarbakır’da dün sabah Şehitlik Lisesi’ne girerek ses bombası ve molotofkokteyli atan eylemcileri durdurmak için bir öğretmenin müdahale ettiği ancak başarılı olamadığı ortaya çıktı.

Milliyet’in ulaştığı görüntülerde, kameralara yakalanmamak amacıyla yüzünü poşuyla gizleyen bir eylemcinin kendisini durdurmaya çalışan öğretmenin elinden kurtularak saldırı gerçekleştirdiği anlaşıldı.

 

. Olayın ardından savcılıkça başlatılan adli soruşturma kapsamında, polis okuldaki kamera sistemindeki görüntüleri incelemek amacıyla el koydu. Yapılan ilk incemeleler sırasında, saldırı için okul binasına giren yüzünü poşuyla maskelemiş bir eylemciye okul öğretmenlerinden birisinin eylemi gerçekleştirmesini önlemek amacıyla müdahale ettiği, ancak eylemcinin öğretmenden kurtularak eylemi yaptığı tespit edildi. Öğretmenin tüm engelleme çabalarına karşın eylemcinin binadan kaçışı kameralara yansıdı.

ANKARA Milliyet