İzmit’te zincirleme kaza: 18’i çocuk 22 yaralı

12 Agustos 2011

 

NTVMSNBC / 12.08.2011

 

Kocaeli’de dört minibüs ile bir otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında, 18’i çocuk 22 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle D-100 karayolu 1 saat ulaşıma kapandı.

 

AA

 

KOCELİ – D-100 Karayolu İzmit ilçesi Halkevi mevkisinde bir minibüs önünde seyreden Alpaslan Furtuna’nın kullandığı minibüse arkadan çarptı.

 

Bu sırada arkadan gelen Levent Karakaş idaresindeki 41 NK 569 plakalı minibüs ile Nizamettin Günhan yönetimindeki otomobil, yola savrularak yan dönen Furtuna’nın minibüsüne çarparak durdu.

 

Çarpmanın etkisiyle savrulan Furtuna’nın minibüsü daha sonra yolcu durağında bekleyen Yahya Çelik’in kullandığı yolcu midibüsüne çarptı.

 

Kazada özel bir etüt merkezinin öğrencilerini taşıdığı öğrenilen Furtuna’nın minibüsünde sıkışan çocuklar, bulundukları yerden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince çıkarıldı.

Beş aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında yaralanan 18’i çocuk 22 kişi, Kocaeli Devlet Hastanesi ile Özel Konak Hastanesine kaldırıldı.

 

Kaza nedeniyle yaklaşık 1 saat ulaşıma kapatılan D-100 Karayolunun Ankara istikameti, kaza yapan araçların yoldan kaldırılması ve yolun temizlenmesinin ardından yeniden ulaşıma açıldı.

Bu arada kaza nedeniyle yolda yaklaşık 7 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.