İzmit’te Çocuk Hakları Okulu Açılıcak

15 Mayıs 2012

 

Haberler / 15.05.2012

 

“Çocuk Dostu Şehir İzmit” hedefiyle çocuk odaklı çalışmalarını profesyonel bir biçimde sürdüren İzmit Belediyesi diğer belediyelere örnek olacak bir çalışmaya daha imza atıyor.

 

“ÇocukDostu Şehir İzmit” hedefiyle çocuk odaklı çalışmalarını profesyonel bir biçimde sürdüren İzmit Belediyesi diğer belediyelere örnek olacak bir çalışmaya daha imza atıyor. Mayıs ayı sonunda hizmete açılması planlanan Çocuk Hakları Okulu’ndaki son çalışmaları denetleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Çocuk demek gelecek demektir, bizlerde çocuklarımıza yani geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Çocuklarla ilgili bütün konularda toplumsal bilinç ve davranış geliştirmek için Çocuk Hakları Okulu çalışmalarına başladıklarını ifade eden Doğan, “Çocuk Hakları Okulu olarak hizmete açacağımız bu yer Çocuk Hakları Masası’nın devamı olarak, masanın hizmetlerini destekleyecek ve uygulayacak bir okul olacak. Bu ay sonu hizmete sokacağımız bu okul çocuklarımızın bilinçli bireyler olması için attığımız önemli adımlardan bir tanesidir. Bahçesinde çok çeşitli bir oyun merkezin bulunduğu bu okulda çocuk çalışmacılarımız çocuklara haklarını anlatacak. Türkiye‘ye örnek olan bu projemizin temelini çocuklarımızı büyüklerin minyatürü olarak görmeyen anlayışımız oluşturmaktadır. İzmit Belediyesi olarak çocuklarımızı birer birey olarak görüyor ve haklarını bilerek yetişmelerini hedefliyoruz” dedi.

 

Çocuk Hakları Okulu için yapılan çalışmaları incelerken kendisine eşlik eden çocukların fikirlerini alan ve onlarla bol bol sohbet eden Başkan Doğan’a çocuklar yoğun ilgi gösterdi. – KOCAELİ  İHA