İmama tecavüz suçlaması

14 Ocak 2011

 

DHA / 14.01.2011

Erkek çocuğa tecavüz ettiği ileri sürüldü.

İngiltere’de 42 yaşındaki imam Muhammed Hanif Han Stoke on Trent şehrindeki camiye kurs için gelen 12 yaşındaki erkek öğrenciye tecavüz etmekle suçlanıyor. İmam çocuğun o zaman 15 yaşındaki kuzenine tecavüze kalkışmakla da suçlandı.

İmam Han mahkemede kendisine yöneltilen dört tecavüz girişimi ve bir çocuğa karşı cinsel eylemin de aralarında bulunduğu sekiz ayrı suçu inkar ederek masum olduğunu ileri sürdü. İmamın suçlarının 1 Temmuz 2009 ve 16 Ekim 2009 tarihleri arasında işlendiği bildirildi.

Çocukların akşam kurslarına katıldığı ve suçların kurs bittikten sonra işlendiği belirtiliyor. İddiaya göre imam suçları kapısında ‘özel yazan’ güvenlik kamerası tarafından izlenmeyen yerlerde işledi.

Olay Ekim 2009’da çocuğun babasına olanları anlatmasıyla ortaya çıktı. Çocuğun camiye gitmek istemeyen kuzeninin de aynı istismara maruz kaldığını anladı. Şimdi 13 yaşında olan çocuk, istismarın yaklaşık iki ay sürdüğünü söyledi.

Yargılanmasına devam edilen imamın İngiltere’deki Müslüman toplum içinde önemli bir isim olarak kabul edildiği ve ailelerin de çocuklarını emanet etmek konusunda güven duydukları belirtildi.
Mahkeme heyeti, çocukların polise verdikleri ifadeleri dinleyecek ve camideki güvenlik kamerası görüntülerini izleyecek.