İlk kez denize girdiler

13 Haziran 2013

Mehmet OKUR/SİLİFKE (Mersin), (DHA) / 13.06.2013

Sosyal güvencesi ve tatil yapma imkânı bulunmayan yoksul ailelerin çocukları, düzenlenen kamp sayesinde ilk defa denize girme fırsatı buldular.

MERSİN Valiliği yaz kampının ikinci etabı, Silifke İlçesi’ne bağlı Atakent Beldesi’ndeki 23 Nisan Kamp Eğitim Merkezi Tesisi’nde 517 öğrencinin katılımıyla başladı. Kampta, birçok başarılı öğrenci ilk defa denize girme fırsatı buldu.

Mersin ve ilçelerindeki 6, 7 ve 8’inci sınıflarda okuyan 12-16 yaş gurubundaki zeki, çalışkan, başarılı olan, sosyal güvencesi ve tatil yapma imkânı bulunmayan yoksul ailelerin çocukları, düzenlenen kamp sayesinde ilk defa denize girme fırsatı buldular. Kampın sorumlusu Mersin İzcilik İl Temsilcisi Beşir Yavuz, öğrencilerin 5 günlük tatil yapma imkânı elde ettiğini belirterek, kampa katılan birçok öğrencinin ilk defa denize girme fırsatı bulduğunu, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının da karşılandığını belirtti.

Kampa katılan öğrencilerin gündüz denize girmelerinin yanında futbol, masa tenisi, voleybol, mendil kapmaca gibi çeşitli sportif aktiviteler yaptığını vurgulayan Yavuz, akşamları düzenlenen müzikli eğlence ile de gönüllerinde eğlendiklerini söyledi. Yavuz, kampta 20 izci liderinin çocuklarla bire bir ilgilendiğini, birbirini hiç tanımayan çocukların bu kamp sayesinde tanışıp kaynaştığını, yeni arkadaşlıklar edindiğini de vurguladı.