İkizleri trafik canavarı ayırdı

16 Eylül 2013

Milliyet / 16.09.2013

SAKARYA’nın Pamukova İlçesi yakınlarında emniyet şeridinde duran minibüse arkadan kamyonun çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 yaşındaki ikiz bebeklerden Seçil Akgül ile 29 yaşındaki annesi Ferhan Akgül hayatlarını kaybetti. Minibüste bulunan 9 kişi de yaralandı.

Kaza gece saat 01.00 sıralarında D-650 Karayolu’nun Pamukova ilçesinin Karapınar mevkiinde meydana geldi. Afyonkarahisar’dan Adapazarı’na giden Muhammet Akgül yönetimindeki 03 FN 242 plakalı minibüs, henüz bilinmeyen nedenle emniyet şeridinde durdu. Arkadan gelen Adem Telci yönetimindeki 07 RB 089 plakalı mantar yüklü kamyon, dikkatsizlik sonucu minibüse arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle minibüs yol kenarındaki bariyerle çarptıktan sonra takla attı.

CAN PAZARI YAŞANDI

Kazada minibüs sürücüsü Muhammet Akgül, eşi Ferhan Akgül, ikiz bebekleri Seraç ve Seçil Akgül ile Musa Zobalı, Necla Zobalı, Yaşar Zobalı, Beyhan Zobalı, Yaşar Zobalı, kamyon şoförü Adem Telci ile yanında bulunan kimliği belirlenemeyen bir kişi de yaralandı. Can pazarının yaşandığı kazada minibüsün şoförü Muhammet Akgül vücuduna saplanan metal parçası nedeniyle sıkıştığı yerden güçlükle çıkartıldı.

ANNE VE İKİZLERDEN BİRİ ÖLDÜ

Kaza yerine sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralılardan Ferhan Akgül ile ikiz bebeklerinden Seçil, doktorların tüm çabasına karşın yaşamlarını yitirdi. Diğer yaralıların tedaviye Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürüyor.