İkinci kez tecavüz etti

24 Mayıs 2012

 

Milliyet / 24.05.2012

 

Tecavüzden yargılanırken yine aynı kıza tecavüz eden Samet Avcı tutuklandı.

 

Samsun’da 14 yaşındaki kız arkadaşına tecavüz ettiği şikâyetiyle yargılanan 21 yaşındaki Samet Avcı tutuksuz yargılanıyordu. Askere giden Avcı, izne geldiğinde kıza tekrar tecavüz etti. Bu kez tutuklandı.

 

Samsun’da 2009 yılında 14 yaşında olan kız arkadaşı C.D.’ye tecavüz ettiği iddia edilen 21 yaşındaki Samet Avcı, şikayet üzerine gözaltına alındı. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yargılama devam ederken askere giden Avcı, geçen yıl izine geldiğinde ikinci kez genç kıza tecavüz edince tutuklandı. Olay 2009 Ağustos ayında meydana geldi. Avcı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle cinsel istismar suçundan dava açıldı. Yargılama devam ederken Avcı askere gitti. Geçen yıl Eylül ayında izine gelen sanık, C.D.’yi bulup yine tecavüz etti. İkinci kez gözaltına alınan Avcı bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘Birlikte yaşıyorduk’
Hakim karşısına çıkan Avcı, “Birlikte karı koca gibi yaşıyorduk. Aileler arasında sorunlar olduğu için ayrıldık. Sonra beni şikayet etmiş. Kendisine tecavüz etmiş değilim” dedi. Serbest kaldıktan sonra askere gittiğini dile getiren sanık, “Askerden izine geldiğimde sokakta C.D’yi gördüm. O da beni görünce kaçmaya başladı. Kısa süre sonra onu yakaladım. Konuşmak için bir arkadaşımın evine gittik. Burada beni niye şikayet ettin diyerek ona tokat attım. Onun rızasıyla ilişkiye girdik. Sonra ben yine askere gittim. C.D. beni yine şikayet etmiş” dedi.
Duruşmaya katılan C.D ise psikolog eşliğinde verdiği ifadesinde sanığın yalan söylediğini ileri sürdü. Genç kız, “Onu görünce kaçmaya çalıştım. Ancak beni parkta yakaladı. Tokatlamaya başladı. Kendimden geçmişim. Ayıldığımda pantolonum çıkarılmış ve belden aşağım çıplaktı. Benimle ilişkiye girdiğini anladım” dedi.