İki kez tecavüze 24 yıl

2 Eylül 2012

 

Milliyet / 02.09.2012

 

Geçen yıl, 14 yaşındaki C.D.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle 15 yıl hapis istemiyle tutuksuz yargılanan Avcı, genç kıza bir kez daha tecavüz edince 24 yıl hapis cezası aldı.

 

Samsun’da 14 yaşındaki kız arkadaşı C.D.’ye tecavüz ettiği için tutuksuz yargılanırken, bir yıl sonra aynı kıza ikinci kez tecavüz edince tutuklanan 21 yaşındaki Samet Avcı, 24 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Samsun’da 2009 yılı ağustos ayında erkek arkadaşı Samet Avcı’nın kendisine tecavüz ettiğini öne süren C.D., annesiyle birlikte polise gidip şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Avcı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak hakkında, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle tecavüz suçundan dava açıldı. Yargılama devam ederken Avcı askere gitti. Geçen yıl Eylül ayında izine gelen sanık, iddiaya göre, sokakta gördüğü C.D.’yi bir süre kovaladı. Samet Avcı, kızı yakaladıktan sonrada konuşmak istediğini belirterek bir arkadaşının evine götürdü. Burada kızı, “Neden beni şikayet ettin?” diyerek tokatladıktan sonra bir kez daha tecavüz edip evden attı. Olayın ardından gözaltına alınan Avcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen cuma günü son kez hakim karşısına çıkan Samet Avcı, kızın hürriyetini kısıtlayıp, iki kez tecavüz ettiği gerekçesiyle toplam 24 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.