İki Çocuğunu Böcek İlaciyla Zehirledi

22 Haziran 2012

 

Milliyet / 22.06.2012

 

Haşere ilacı içirilerek öldürülen Hakan Selim ve Kaan’ın cenazeleri Uncalı Kent Mezarlığı’nda yanyana toprağa verilirken anne gözaltına alındı.

 

Antalya’da buhran yaşayan 26 yaşındaki Fatma Dülger 2 ve 3 yaşındaki çocuklarına haşere ilacı içirdi. Ardından sokağa çıkıp bir otomobilin altına atladı.

 

Antalya’da 2 ve 3 yaşındaki iki oğlunu haşere ilacıyla zehirleyip öldürdükten sonra bir otomobilin önüne atlayarak yaşamına son vermek isteyen Fatma Dülger (26) hafif yaralandı. Tedavisinin ardından gözaltına alınan Fatma Dülger, bir avukat ve psikiyatrist eşliğinde ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilecek.
Olay önceki gün 22.30 sıralarında Kanal Mahallesi, Antalya Bulvarı üzerindeki Göçeroğlu Apartmanı’nda meydana geldi. TIR şoförü eşi cezaevinde olan ve bir süredir bunalımda olan Dülger, Kaan (2) ve Hakan Selim’e (3) haşere ilacı içirdi. Kendisi de haşere ilacı içen Dülger, intihar mektubu bırakıp evden çıktı. Dülger bir süre sonra kendisini bir otomobilin önüne attı. Hafif yaralanan Dülger’in olay yerine gelenlere iki oğlunu zehirlediğini anlatması üzerine polis harekete geçti.
İkinci katta bulunan daireye gelen ekipler, acı manzarayla karşılaştı. Sağlık ekiplerinin hayati belirti göstermeleri için uzun süre çaba harcadığı Kaan ve Hakan Selim kardeşlerin, zehrin etkisiyle kısa sürede öldüğü anlaşıldı.
Polisler evde Fatma Dülger’in bıraktığı intihar mektubunu da buldu. Dülger mektupta ise şunları yazdı:

‘Kocam kendisine iyi baksın’
“Ölümümüzden kimse sorumlu değildir. Ben çocuklarımı arkamda bırakmamak için öldürdüm. Kendim çok kötüyüm. Kocamı, aşkımı bitanemi hapse attılar. Ona kıyamam, kendisine iyi baksın. Seni çok seviyoruz aşkım. Fikriye anne (kayınvalidesi) seni çok seviyorum. Kendi annemi sevmiyorum, onu hiç affetmiyorum, kardeşimi de affetmiyorum. Onlar bana evlendiğimde hiç yardımcı olmadılar. Şimdi rahat rahat yaşasınlar.”
Polis, Dülger’in komşuları ve yakınlarının ifadesine başvurdu. Yan yana ölen iki kardeşin cesetleri, aynı tabut içerisinde Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Dülger ise olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye götürülerek tedaviye alındı. Dülger, tedavisinin tamamlanmasının ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 

ÇOCUKLARINA 4 SAAT ÖNCE OYUNCAK KAMYON ALMIŞ
Komşularının “Çocuklarına çok düşkündü” dediği Dülger’in olaydan 4 saat kadar önce evden iki çocuğuyla birlikte ayrıldığı, yakında bulunan bir markete giderek buradan tanesi 3 TL’ye iki oyuncak kamyon satın aldığı ortaya çıktı. Dülger’in ellerinden tuttuğu çocuklarıyla markete girip oyuncak reyonunun bulunduğu ikinci kata çıktığı, burada 2 oyuncak kamyon alarak kasaya yöneldiği, bir süre kasiyeri bekleyen kadının parayı ödeyip marketten ayrılması işyerinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

 

KOCASI, ESKİ EŞİNE NAFAKA ÖDEMEYİNCE TUTUKLANDI
Fatma Dülger’in eşi Serkan Dülger’in, boşandığı ilk eşine nafakasını ödemediği için Bucak’ta cezaevinde olduğu, cezaevi görevlilerinin durumu dün öğle saatlerinde kendisine anlattığı belirtildi. Antalya’ya getirilen Fatma Dülger’in ise Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sürekli gözyaşı döktüğü ve çocuklarının adını sayıkladığı kaydedildi. Dülger’in bir avukat ve psikiyatrist eşliğinde ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği aktarıldı.