Hükümet Konağı’nda intihar girişimi

16 Mayıs 2011

NTVMSNBC / 16.05.2011

Trabzon’da Hükümet Konağı’nın çatısına çıkan bir kişi, kanser olan çocuğu için yardım isteyerek, intihar girişiminde bulundu. Sözkonusu kişi, itfaiye ekiplerince ikna edilerek aşağıya indirildi.

AA

TRABZON – Valilik makamının da bulunduğu 6 katlı Hükümet Konağı binasının çatısına çıkan Doğan Ulusoy (30), intihar etmek istediğini söyledi.

Bunun üzerine güvenlik güçleri ile sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine çağrıldı. İtfaiye ekipleri Hükümet Konağının çevresine, Ulusoy’un atlama ihtimaline karşı hava yastığı açtı. Güvenlik güçleri çevrede geniş güvenlik önlemi alarak olayı izlemek isteyen vatandaşları uzaklaştırdı.
Aralarında Vali Recep Kızılcık’ın korumalarının da bulunduğu güvenlik güçleri ile itfaiye ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı Ulusoy, çocuğunun ilik kanseri olduğunu, ekonomik sıkıntıları bulunduğunu ve daha önce validen yardım istediğini iddia etti.

İtfaiye ekiplerince ikna edilerek çatıdan indirilen Ulusoy, gözaltına alındı.
Vali Yardımcısı Mahmut Halal, olayla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, Ulusoy’un 2 gün önce bir açılış sırasında, çocuğunun ilik kanseri olduğunu ifade ederek Vali Kızılcık’tan 2 bin lira para yardımında bulunmasını istediğini belirtti.

İSTANBUL’DA TEDAVİ GÖRMEMİŞ

Vali Kızılcık’ın yardımcı olacağını söylemesinin ardından bugün Valiliğe gelen Ulusoy ile görüştüğünü anlatan Halal, görüşme sırasında bu kişinin kendisine, Selcan adlı çocuğunun ilik kanseri teşhisi ile İstanbul’daki Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğünü söylediğini ifade etti.

Bunun üzerine elinde çocuğunun durumuyla ilgili herhangi bir rapor olmayan Ulusoy’un doğru söyleyip söylemediğini tespit etmek için araştırma yaptığını dile getiren Halal, araştırma sonucu Selcan’ın İstanbul’daki hastanede tedavi görmediğini öğrendiklerini söyledi.
Halal, araştırma sürdüğü sırada Ulusoy’un odasından çıkarak kaçtığını ve bir süre sonra da bu olayın yaşandığını kaydetti.

Vali Yardımcısı Halal, kanser hastalarına, masrafı ne olursa olsun devletin yardımcı olduğunu, kendilerinin de bu kişiye yardımcı olmak istediklerini ancak doğru söylemediğinin anlaşıldığını belirterek, ”Bu tür kişiler zaman zaman karbonat içip bayılmış numarası yapıyor ya da intihar teşebbüsünde bulunuyorlar. Ardından bu olaylarla ilgili gazetelerde çıkan haberleri yanlarına alarak bu haberleri gösterdikleri vatandaşlardan ve esnaftan yardım adı altında para talep ediyorlar. Vatandaşlarımız bu kişilere karşı dikkatli olsunlar. Gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara devlet olarak gereken yardımı yapıyoruz” dedi.