‘Heyecandandır’ dedi kalp krizinden öldü!

4 Nisan 2013

 

Milliyet / 04.04.2013

 

Mersin’de nefes darlığı çeken Sazigen’i muayene eden doktor A.E.K., “Hiçbir şeyi yok, heyecandandır” dedi ancak küçük kız dört gün sonra geçirdiği kalp kriziyle hayatını kaybetti.

Mersin’de nefes darlığı çeken Özge Sezigen, babası Mersin’de nefes darlığı çeken Özge Sezigen, babası Gülabi Sezigen ile annesi Nazlı Sezigen tarafından 26 Mart’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü.
Acilde görevli doktor, muayene ettiği Özge’nin ileri tetkiki için bir gün sonra Kardiyoloji Polikliniği’ne getirilmesini istedi. Özge, 27 Mart’ta muayene edildi. İddiaya göre görevli Dr. A.E.K., kalp grafiğini çektirip, muayene ettiği Sezigen için, “Hiçbir şeyi yok, heyecandandır” diyerek herhangi bir tedavi uygulamadı.

Hafta içinde okuluna da devam eden Özge, 31 Mart Pazar günü akşam saatlerinde oturdukları sitenin bahçesinde oynarken fenalaşıp yere düştü. Hastaneye kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği belirtilen Özge, aynı gece müdühalelere rağmen yaşamını yitirdi.
Özge Sezigen’in ölümü, eğitim gördüğü okuldaki arkadaşlarını şoke etti. Yakınlarının gelmesi için bir gün hastanede bekletilen küçük kızın cenazesi, dün götürüldüğü Akkent Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Cenaze töreninden sonra sinir krizi geçiren ve götürüldüğü hastanede yapılan müdahalenin ardından evine getirilen baba Gülabi Sezigen ise sorumlular hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Mersin İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Aytekin Kemik, Özge Sezigen’in ölümüyle ilgili ihmal iddiaları konusunda idari soruşturma talimatı verdiğini belirterek, “13 yaşındaki bir çocuk iki kez hastaneye gidip, ‘Bir şeyin yok’ denilerek, evine gönderilip, daha sonra da ölüyorsa bu iddiayı kapsamlı araştırmamız gerekir” dedi. Suçlanan Dr. A.E.K. ise iddialarla ilgili açıklama yapmadı.