Hatalı sünnete hapis cezası

2 Kasım 2011

NTVMSNBC / 02.11.2011

3 kardeşin sünnetini hatalı yaparak yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan seyyar sünnetçi, ailenin şikayetinden vazgeçmesi üzerine sadece izinsiz sünnet yapmaktan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ADANA – 7 ay önce meydana gelen olayda iddiaya göre, Hediye ve Sıddık Çiçek çifti, oğulları 6 yaşındaki Ahmet, 4 yaşındaki Cebrail ile 3 yaşındaki Mevlüt’ü komşularının tavsiyesiyle seyyar sünnetçi Zülfikar Bulut’a sünnet ettirdi.

Sünnetten yaklaşık 10 dakika sonra 3 kardeş acı içinde kıvranmaya başladı. Baba Sıddık Çiçek, aşırı kanaması olan çocuklarını hastaneye kaldırdı. Tedavi altına alınan çocukların, uzun bir tedavinin ardından cinsel organlarının düzeleceği bildirdi.

Baba Çiçek’in şikayeti üzerine soruşturma yürüten Cumhuriyet Savcısı, 90 yaşındaki Bulut hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan her bir çocuk için 6’şar yıldan 18 yıl, ‘yetkisiz sünnet yapmak’ suçundan da 2 yıl olmak üzere toplam 20 yıla hapis cezası istemiyle dava açtı.

DHA’nın haberine göre; Adana 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık Bulut, “Bu zamana kadar binlerce çocuğu sünnet ettim” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme hakimi, sanık Bulut hakkında ailenin şikayetini geri alması üzerine davanın düşürülmesine karar verdi. Sanık, sadece izinsiz sünnetçilik yapmaktan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.