Onaylanmamış

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 2 şahsa 15 yıl hapis

15:44 Aug 22 2017 Diyarbakır, Yenişehir, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, 21200, Türkiye

Açıklama
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, Facebook'tan tanıştıkları 13 yaşındaki kız çocuğuna zorla esrar içiren ve cinsel istismarda bulunan 2 şahıs 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır Ergani'de 13 yaşındaki bir kız çocuğunu zorla alıkoyarak esrar içiren ve cinsel istisarda bulunan 2 şahıs, 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13 yaşındaki İ.Y., 16 Şubat 2016 günü polis merkezine başvurarak, Facebook'tan tanıştığı ikisi de 20 yaşında olan Abdurrahman Demir ve Muhammet Sait Atilla tarafından kaçırılarak esrar içirildiğini ve cinsel istismara uğradığını söyledi. Kız çocuğunun başvurusu üzerine olayla ilgili soruşturma başlatılırken şüpheliler Demir ve Atilla gözaltına alındı. İfadelerinde cinsel istismar olayının doğru olduğunu ve mağdurun yaşının küçük olduğunu bilmediklerini söyleyen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturmada kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı tespit edilirken, olayın meydana geldiği aracın şüphelilerden Demir'e ait olduğu tespit edildi. Savcılık, 2 şüpheli hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 30'ar yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, şüphelilerin 15 yaşından küçük kız çocuğunu gezme bahanesiyle arabalarına aldıklarını belirten savcı, mağdurun ağlamasına ve istemediğini söylemesine rağmen zorla cinsel istismarda bulunduklarını kaydetti.
PİŞKİN SAVUNMA: 'PARA KARŞILIĞI BİRLİKTE OLDUK'

Tutuklu sanıklar Demir ve Atilla'nın yargılaması Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Sanıklardan Atilla, "Mağdur ile Facebook'tan konuşuyorduk. Sonra mağdur bize mesaj atarak görüşmek istedi ve esrar istedi. Mağdur arabaya kendisi bindi. Kişi başı 60 lira karşılığında birlikte olmayı teklif etti. Tenha bir yerde birlikte olduk. Benden sonra diğer sanık, mağdurla birlikte oldu. Uyuşturucu içicisiyim ama mağdura esrar vermedim. Mağdurun 13 yaşında olduğunu bilmiyordum" iddiasında bulundu. Sanıklardan Demir de, mağdurun kendi isteği ile arabaya bindiğini iddia etti.

"BAĞIRDIM AMA YARDIMA KOŞACAK KİMSE YOKTU"

Duruşmada ifadesi alınan İ.Y., "Sanıklar araç içinde zorla benimle birlikte oldu. Önce Atilla, sonra da diğeri zorla birlikte oldu. İlişki sırasında 'İstemiyorum' diye bağırdım ve ağladım. Esrar maddesini ilişki sonrası içtik. Ben aracın içinde bağırmama rağmen yardımıma koşacak kimse yoktu" dedi.

"15 YAŞINDAN KÜÇÜKLERİN RIZASINA HUKUKSAL GEÇERLİLİK TANINMAZ"

Kararını açıklayan Mahkeme, sanıklar Demir ve Atilla'yı 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 15'er yıl 10'ar ay hapis cezasına çarptırıp, tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Mağdurun anlatımlarının olayın gerçekliğine uyduğundan sanık savunmasına itibar edilmediğini belirten Mahkeme gerekçeli kararında, "Sanıklar, 13 yaşındaki mağdur ile para karşılığında mağdurun isteği ile cinsel ilişki yaşadıklannı belirtmişler ise de; Türk hukuk sisteminde 15 yaşından küçüklerin rızalarına mutlak olarak hukuksal geçerlilik tanınmaz. Mağdurun rıza ile ilişkiye girmediği anlatımları dikkate alındığında sanıkların savunmasına itibar edilemeyeceği kanaatine varılmıştır" denildi.
Güvenilirlik: UP DOWN 0
Yorum Bırak
Ad:
E-posta:
Yorumlar:
Güvenlik Kodu:
11 + 8 =

Ek Raporlar

http://www.diken.com.tr/mahkeme-birakti-bakanlik-kovaliyor-taciz-sanigi-ogretmen-icin-tutuklama-talebi/

10:09 Oct 06, 2016

Diyarbakır, Yenişehir, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms

11 yaşındaki çocuk, cinsel istismar sonucu hamile kaldı

10:05 Dec 07, 2016

Diyarbakır, Yenişehir, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms

Bir çocuğa cinsel istismarda bulunan 10 kişiye 44.5’ar yıl hapis istemi

14:23 Jan 18, 2017

Diyarbakır, Yenişehir, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms

Çınar'daki cinsel istismar dosyası Sivas'a gönderildi

14:05 Feb 03, 2017

Diyarbakır, Yenişehir, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms

Zihinsel engelli çocuğa dönük istismara 44 yıl istendi

15:25 Jan 18, 2017

Diyarbakır, Yenişehir, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms