Onaylanmamış

Gidecek yerim yoktu

10:59 Jul 22 2017 Ağrı, Ağrı merkez, Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi, Türkiye

Açıklama
AĞRI’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P. adlı erkek öğrenci, Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradı.

Mağdur U.P.’nin yetim kaldığı için bu yurda verildiği ortaya çıktı. U.P., bir yıldır Y.K. ile kursta kaldığını belirterek, “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi. Y.K.’nin kendisini dövdüğünü, kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlatan U.P., “Boynumu öpüyordu. Beni soyuyor, dövüyordu” dedi.

Gidecek yerim yoktu
U.P., geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Y.K.’nin odanın kapısını kilitlediğini ve kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Y.K.’nin dövmesinden korktuğu için sesini çıkarmadığını kaydeden U.P., “Beni, ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit etti. Herkes yüzümdeki morlukları sordu. Y. abi beni tehdit ettiği için söyleyemedim. ‘Düştüm’ dedim” diye konuştu.

Kurban Bayramı’nda kursun boşalmasından yararlanan Y.K.’nin kendisine bir daha tecavüz ettiğini belirten U.P. “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” dedi.

İddiaları reddeden ve kendisine iftira atıldığını savunan Y.K. cezaevine gönderildi.

25 YIL HAPİSLE DAVA AÇILDI
KURAN kursu hocası Y.K.’ye “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama” suçlarından ötürü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu arada, yurtta görevli kişiler hakkında da “suçu bildirmeme” suçundan soruşturma yürütülüyor. Avukat Mehmet Mağal, U.P.’nin vücudundaki morlukları gördüğü halde harekete geçmeyen kurs yetkililerinin de yargılanması gerektiğini söyledi.
Güvenilirlik: UP DOWN 0
Yorum Bırak
Ad:
E-posta:
Yorumlar:
Güvenlik Kodu:
19 + 5 =

Ek Raporlar

Liseli Oya’nın intiharının altından cinsel istismar çıktı

19:03 Mar 25, 2016

Ağrı, Ağrı merkez, Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms

Okulda yediği sandviçten zehirlendiği iddia edilen çocuk hayatını kaybetti

08:53 Oct 10, 2016

Ağrı, Ağrı merkez, Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi, Türkiye, 0 Kms

13 Yaşındaki Çocuk Ölü Bulundu

12:00 Jun 11, 2010

Ağrı, 0.14 Kms

Üvey Anne Dayaği Kör Etti

12:00 Apr 07, 2010

Ağrı, 0.14 Kms

Dereye düşen çocuk kayboldu

12:00 Sep 07, 2010

Ağrı, 0.14 Kms