Harekete geçti, hikayesini gönderdi

5 Nisan 2011

 

NTVMSNBC / 05.04.2011

 

15 yaşında meme kanseri olduğundan şüphelendi ve erken teşhisle hastalığın üstesinden gelmeyi başardı. İzmirli Özlem Gükrer’in hikayesi, genç-yaşlı tüm kadınlara hitap eder nitelikte.

İSTANBUL – Europa Donna Türkiye (Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyon Derneği), Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu ve Novartis Onkoloji’nin katkılarıyla yürütülen “Harekete Geç! Hikayeni Gönder” projesi tamamlandı.

Yaşanmış hikayelerden yola çıkarak, meme kanserini yaşayanlara ve yakınlarına umut aşılamak, toplumu meme kanseri hakkında bilinçlendirmek hedefiyle düzenlenen proje, tam da bu amaca uygun bir hikayeyi birinciliğe taşıdı. 15 yaşında henüz lise öğrencisiyken meme kanseri olan, erken teşhis sayesinde hastalığı yenen Özlem Gükrer’in hikayesi birinci seçildi.

Geçirdiği 15 operasyonun ardından minik bebeğini kucağına almanın sevincini de yaşayan Gükrer’in hikayesi, okuyan herkese umut veriyor.

 

Kampanyaya gönderilen hikayeler, Prof. Dr. Vahit Özmen (Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı), Prof. Dr. Gökhan Demir (Medikal Onkolog), Prof. Dr. Nuran Beşe (Radyasyon Onkoloğu), Violet Aroyo (Europa Donna Türkiye Başkanı) ve Hande Tokmak (Women’s Health Dergisi Genel Yayın Yönetmeni) tarafından oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

 

‘Asmalı Konak’ ve ‘Çemberimde Gül Oya’ dizilerinden de tanınan sanatçı Selda Alkor da kampanyanın gönüllü destekçileri arasındaydı.

Kampanya sonuçları ve hikayelerin detayları için www.hikayenigonder.com adresi ziyaret edilebilir.