Haber Sitesinden Öğrencilere Destek

27 Eylül 2011

Bianet / 27.09.2011

Hakkari merkezli yayın yapan haber sitesi “yuksekovahaber”, Hakkari ve çevresinde imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen çocuklar için “Sen de bir öğrenci giydir” kampanyası başlattı.

Ekin KARACA
ekin@bianet.org
Hakkari – BİA Haber Merkezi

yuksekovahaber sitesi Hakkari’de yoksul çocuklara okul malzemesi yardımı başlattı. Okula gitmek için gerekli kıyafetleri temin edemeyen çocuklar için başlatılan “Sen de bir öğrenci giydir” kampanyası sayesinde geçen hafta başlayan 2011-2012 öğretim yılında okula gidemeyecek durumda olan 300 çocuk okula gidebilirken iki hafta daha sürecek olan kampanya çerçevesinde bu sayının bine yükselmesi hedefleniyor.

Kampanya sorumlusu yuksekovahaber muhabirlerinden Ömer Oğuz, kıyafeti olmadığı için okula gidemeyen çocukları, okul yönetimlerinin kendilerine bildirdiğini söyledi.

Hakkari ve çevresinde pek çok çocuğun ayakkabısı, okul kıyafeti ve çantası olmadığı için okula başlayamadığını söyleyen Oğuz, imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen çocuklara okul kıyafeti, çanta, ayakkabı, hırka ve mont yardımı yaptıklarını söyledi.

Dileyen herkesin kampanyaya katılabildiğini ifade eden Oğuz, bir ilköğretim öğrencisini 71 liraya, lise öğrencisini ise 115 liraya giydirdiklerini söyledi. (EKN)
“Sen de bir öğrenci giydir” kampanyasına katılmak ve kampanya hakkında detaylı bilgi almak için 05419412507