Gülben Ergen, anaokulu açtı

14 Haziran 2013

Fatih TURAN/ OF (Trabzon), (DHA) / 14.06.2013

‘Çocuklar Gülsün Diye’

SANATÇI Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu ‘Çocuklar Gülsün Diye’ derneğinin 15’inci anaokulu, Trabzon’un Of İlçesi’ne bağlı Pınaraltı Köyü’nde düzenlenen törenle açıldı.

İşadamları Kadir Berat Sayın ve Baran Korkmaz’ın Pınaraltı Köyü’nde yaptırdığı anaokulunun açılış nedeniyle düzenlenen törene sanatçı Gülben Ergen, Trabzon Vali Yardımcısı Abdurrahman Koçoğlu, Of İlçe Kaymakamı Eren Arslan, Sürmene İlçe Kaymakamı Mustafa Özarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Of Belediye Başkanı Murat Saral, iş adamları Kadir Berat Sayın, Baran Korkmaz ve yöre sakinleri katıldı. Pınaraltı köylülerinin sevgi gösterisiyle karşılanan Ergen, anaokulu öğrencilerinin gösterilerini izledi, cep telefonuyla kaydetti.

‘AYDINLIK GÜNLER ÜLKEMİZİN OLSUN’

Kadir Berat Sayın Anaokulu’nun açılış töreninde konuşan Gülben Ergen, “Hoş bulduk demiyorum, nedense kendimi misafir olarak kabul etmiyorum. Burada ev sahibiyim. Şimdi de Of’ta anaokulunu açıyoruz. Ülkemizin bu kadar hassas, bu kadar zor bir dönemden geçtiği bir döneme denk gelmesi mutlaka bu açılışı daha da bir anlamlı kılıyor. Okul öncesi eğitim hayatımızda çok önemli. Bu araştırmalarla da kanıtlanıyor. Anaokulumuzu size emanet ediyorum. Okulumuza iyi bakın. Çocuk sevenin sırtı yere gelmez. Sanatçı arkadaşımız Demet Akalın da anaokulumuzun parkını yaparak destek oldu. Ülkemizin bu zor günleri için hepimiz kolaylıklar dileyelim. İyi günler, aydınlık günler ülkemizin olsun” dedi.

Konuşma sonrası sanatçı Gülben Ergen ve davetlilerin katılımıyla anaokulunun açılış kurdelesi kesildi. Anaokulu sınıfları ve oyun odalarını tek tek gezen Gülben Ergen, minik öğrencilerle kucaklaşıp sohbet etti. Açılış sonrası Ergen ve okul yapımına katkı sağlayan iş adamlarına plaketler ve çeşitli hediyeler verildi. Sanatçı Gülben Ergen, daha sonra da anaokulu yakınında bulunan bir çay bahçesine giderek bir süre çay toplamaya çalıştı ancak bir hayli zorlandı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği öncülüğünde 3 yıl önce Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi Deregözü Köyü’nde de Gülben Ergen’in de katılımıyla Eyüp Sabri Tuncer tarafından yaptırılan anaokulu törenle açılmıştı.

GEZİ PARKI OLAYLARINI YORUMLADI

Sanatçı Gülben Ergen, anaokulu açılış törenin ardından İstanbul Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin konuştu. Ergen, yeşilin ve doğanın korunmasının önemli olduğunu belirterek, “Bu konudaki görüşlerimi belirttim. Eylem ya da eyleme destek vermek değil aslında olay. Yeşili, doğayı korumak elbette ki çok önemli. Devlet büyüklerinin bahsettiği provokatörler adı altında marjinal dedikleri kimler, neler, bunları tam olarak bilmiyoruz. Halkın masumca bir isteği olarak değerlendirirsek Gezi Parkı’nın park olarak kalmasını, dünyanın en güzel parklarından birisi olarak kalmasını diler, temenni ederim. Ama belki bizim bilmediğimiz, bilmememiz gereken başka detaylar da vardır. Belki de 30-40 yıldır bu kadar istikrarlı bir direniş ve bu istikrarlı isteğin arkasında da durulmalıdır diye düşünüyorum” dedi.

EMİNE ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

Hülya Avşar ile Başbakan Erdoğan’ın görüşmesinin hatırlatılması üzerine ise Gülben Ergen, “Benim bu konuda bir randevu talebim olmadı, ben Başbakan’la değil eşiyle görüştüm, kendisiyle görüşmedim. Bence magazin bu kadar önemli konulara hiçbir şekilde karışmamalı” dedi.