Görülmemiş skandala ‘ceza’ kesildi!

10 Mayıs 2012

 

Milliyet / 10.05.2012

 

Canlı yayında yaşı küçük kıza; Küfür, hakaret, ölümle tehdit. Ünlü türkücüye şok ceza…

Mahmut Tuncer’in programında evlenmek istemeyen 17 yaşındaki G.K’ya ailesinin ve damat yakınlarının “Seni öldürürler, geri dönemezsin, buralara gelemezsin” tehditlerine RTÜK’ten para cezası kesildi.

 

Vatan’ın haberine göre: Kanal 7’de yayınlanan Mahmut Tuncer Show’da reşit olmayan bir kızın dramına RTÜK’ten 35 bin 853 TL para cezası geldi. RTÜK, evlenmeye karar veren çiftlere yardımcı olan programın 03.03.2012 tarihli yayınında gerçekleşen skandalı raporunda şöyle açıkladı:

 

– 17 yaşındaki G.K. ile 32 yaşındaki Gökhan Yalçın nikahlarının yapılması için Mahmut Tuncer Show’a müracaat etmiştir. Ancak G.K.’nın evlenmekten vazgeçtiği ve bu durumu yayın ekibine önceden bildirdiği uzman raporunda sunulan diyaloglardan anlaşılmaktadır. Ancak buna rağmen genç kıza gelinlik giydirilerek programa çıkartılmıştır.

 

– G.K., evlilikten vazgeçtiği için telefon aracılığıyla canlı yayına katılan hem kendi yakınları, hem de damat adayının yakınları tarafından baskıya maruz kalmış, hatta ölümle tehdit edilmiştir.

 

– Canlı yayına telefon ile bağlanan G.K.’nın anneannesi “…Ben o kızı burada istemiyorum. Orada öldürsünler, öldürsünler…”, “…Ama buraya kesinlikle gelemez yani”, “Seni kimse kabul etmiyor. Şu anda olsan öldürecekler seni…”, “Asla bu tarafa dönmek yok”, “…Buralara gelmeyeceksin. Öl, öl.”, “…O zaman orda geber orda dur…” şeklinde tehdit içerikli ifadelerde bulunmuştur.

– Genç kıza karşı yapılan bütün bu hakaret ve tehditlere rağmen sunucu Mahmut Tuncer, ciddi bir müdahalede bulunmamıştır. Hatta damat adayından dayak yiyen kızın, bu yüzden evlilikten vazgeçmesini yeterli bir sebep olarak görmemiş, kararından vazgeçmesi için genç kıza baskı yapmıştır. Tuncer canlı yayına telefonla bağlanan genç kızın anneannesinin “Nasılsın?” diye sorması üzerine “Vallahi gördün torununla rezil oldum” diye konuşmuştur.

 

– Mahmut Tuncer, kuliste G.K’nın kendisine “Gökhan beni çok dövüyor” dediğini itiraf etmiş buna rağmen G.K’nın dayak yemesini evlilikten vazgeçmesine yeterli görmemiştir.

 

– Programın büyük bölümünde ekranda “Gelinliğini çıkaran G.K., evlilikten neden vazgeçtiğini açıklayamıyor” alt yazısı yer almıştır.

 

– Genç kıza karşı yapılan bütün bu hakaret ve tehditlere rağmen sunucu Mahmut Tuncer ciddi bir müdahalede bulunmamıştır.