Gelin ve Sünnet Konvoylarını Bekleyen Çocuklar…

17 Agustos 2013

Malatya Güncel / 17.08.2013

Malatya’da kavşak ve trafik ışıklarında bekleyen çocuklar, düğün konvoylarının yolunu kesip, canlarını tehlikeye atarak araçlardan zarf almaya çalışıyor.

MALATYA GÜNCEL – Malatya’da kavşak ve trafik ışıklarında bekleyen çocuklar, düğün konvoylarının yolunu kesip, canlarını tehlikeye atarak araçlardan zarf almaya çalışıyor.

Şehrin işlek cadde ve kavşaklarında araçların hızına aldırmayan çocuklar, zarf kapabilmek için adeta birbirleri ile yarışıyorlar. Özellikle Çöşnük Kavşağı, Battalgazi Kavşağı, Kanalboyu, Kernek Meydanı civarında hareket halindeki düğün konvoylarının önünü kesen çocuklar, bahşiş alabilmek için canlarını tehlikeye atıyor.

Caddelerden geçen düğün konvoylarının önünü keserek gelini taşıyan araçtan bahşiş almak için uğraşan çocuklar, zaman zaman araçların altına düşme tehlikesi geçiriyor. Araçların arasında koşarken ezilme tehlikesi atlatan çocuklar, buna aldırış etmeden alacakları bahşişin peşine düşüyor.
Gelin arabasından atılan zarfları alabilmek için konvoyun arasına giren çocuklar, bazen rüzgarın etkisiyle savrulan zarflar yüzünden büyük tehlikeler atlatıyor.