Gaz bombasının yaraladığı çocuk yaşamını yitirdi

26 Temmuz 2011

DHA / 26.07.2011

ŞIRNAK’ ın Silopi ilçesinde 24 Temmuz’da gerçekleştirilen yasadışı gösteride başından gaz bombası ile yaralandığı ileri sürülen 13 yaşındaki Doğan Teyboğa tedavi gördüğü Diyarbakır’da yaşamını yitirdi.

Silopi Kaymakamı Bünyamin Yıldız, Teyboğa’ nın başına aldığı bir sert cisimle yaralandığını ve daha sonra yaşamını yitirdiğini belirterek, olay ile ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü söyledi.Silopi ilçesi Cudi mahallesinde 24 Temmuz’da akşam saatlerinde gerçekleştirilen ve polisin müdahale ettiği yasadışı gösteri sırasında başından aldığı gaz bombası ile ağır yaralanan ve ilk tedavisinden sonra Diyarbakır Devlet hastanesine sevk edilen 13 yaşındaki Doğan Teyboğa, hastanede bugün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Teyboğa’ nın cenazesi bugün yakınları tarafından Silopi’ de toprağa verilecek.

Silopi Kaymakamı Bünyamin Yıldız, yasadışı gösteride ağır yaralanan Doğan Teyboğa’nın polisler tarafından Silopi Devlet hastanesine kaldırıldığını ve bu arada yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır’a sevk edildiğini söyledi. Teyboğa’ nın hastanede yapılan incelemede başına sert bir cisim geldiği ve daha sonra yaşamını yitirdiğini söyleyen Kaymakam Yıldız, olay ile ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğünü söyledi

Halil COŞKUN/SİLOPİ,(Şırnak), (DHA)