Foseptik bir can daha aldı

1 Nisan 2011

 

NTVMSNBC / 01.04.2011

 

Antalya’da bir sitenin bahçesindeki foseptiğe düşen 8 yaşındaki Aslı Keçeci hayatını kaybetti.

 

AA

 

ANTALYA – Antalya’da bir sitenin bahçesinde foseptiğe düşen 8 yaşındaki kız çocuğu öldü.

Teomanpaşa Mahallesi Demirgül Sitesi’nde oturan Yeliz-Cumali Keçeci çiftinin 8 yaşındaki kızları Aslı Keçeci, annesi Yeliz Keçeci tarafından börek almak için sitenin yanındaki apartmanda oturan aile dostlarının evine gönderildi.

 

Balkona çıkarak kızının gidişini izlemeye başlayan Yeliz Keçeci, Aslı’nın foseptiğe düştüğünü görünce bağırarak yardım istedi.

 

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri foseptiğe inemedi.

Bunun üzerine, sitenin bahçesine getirilen vidanjörle foseptikteki suyun bir kısmı boşaltıldı. Daha sonra belinden iple bağlanan itfaiye eri çukura indirildi. İtfaiye eri tarafından çıkarılan Aslı Keçeci’nin boğulduğu belirlendi.

 

Bu arada, anne Yeliz ve baba Cumali Keçeci’nin kurtarma çalışmalarını yaşlı gözlerle izlediği, hamile olduğu öğrenilen anne Yeliz Keçeci kızının öldüğünü öğrenince baygınlık geçirdiği görüldü.

Görgü tanıkları, Aslı’nın çiftin tek çocuğu olduğunu, bu yüzden kızlarının dışarıda oynamasına çok nadir izin verdiklerini söyledi.

 

Öte yandan, sitenin bahçesinde 1 gün önce ilaçlama yapıldığı, ekiplerin Aslı’nın düştüğü foseptiği de ilaçladığı bildirildi.

 

Ceset, Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.