Facebook’taki kavga karakolda bitti

10 Mayıs 2013

 

Milliyet / 10.05.2013

 

Adana’da cüzdanlarını çaldığını iddia ettikleri lise öğrencisiyle kavga eden kızlar gözaltına alındı. İfadeleri alınan genç kızlar serbest bırakıldı.

 

ADANA Olay, merkez Çukurova ilçesine bağlı Beyazevler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 3 ay önce, Hacı Ahmet Atıl Lisesi’nde okuyan B.Y. (21), B.Y.A’nın (15) cüzdanını çaldı. Bunun üzerine iki taraf sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden tartışmaya ve birbirine hakaret etmeye başladı. Bir süre sonra kızlar yer belirleyerek kavga için birbirine randevu verdi.

 

Beyazevler Mahallesi otoyol üzerinde kurulu olan köprüde bira araya gelen taraflar burada kavga etti. B.Y.A.’nın arkadaşları D.K.(21), T.Y.H. (18) ve M.S.H. (16)kavgaya katıldı. Kavgada B.Y. saçından sürüklenip, darp edildi. Bunun üzerine B.Y. Fatih Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis kavgaya karışan kızları gözaltına alıp daha sonra sağlık kontrolünden geçirmek için Adana Adli Tıp Birimi’ne götürdü. Kızlar burada basın mensuplarının kendilerini görüntülediğini görünce gülümseyerek soruları cevapsız bıraktı.

Kızlar polis merkezinde birbirinden şikayetçi olurken ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı