Evinin önünde oturanlara çarptı!

26 Temmuz 2011

DHA / 26.07.2011

ZONGULDAK’ın Çaycuma İlçesine bağlı Taşçılar Köyünde kapı önünde oturan 28 yaşındaki Fidan Aydın ile çocukları 7 yaşındaki Tuğba ve 10 yaşında Tolga Aydın’a otomobil çarptı. Yaralılardan Tuğba Aydın hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Olay, akşam saat 21.30 sıralarında Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) emekli 55 yaşındaki Celal Topçu’nun evinin önünde meydana geldi. Celal Topçu, aynı köyde oturan ve kendisini ziyarete gelen kızı Fidan, torunları Tuğba, Tolga Aydın ve komşularıyla havanın sıcak olması nedeniyle akşam saatlerinde kapının önünde oturarak sohbet etmeye başladı. Bu sırada Kalafatlı köyünden gelip, Göldağı mevkiindeki piknik alanına gitmekte olan Sinan Ayhan’ın kullandığı 67 EK 063 plakalı otomobil, aşırı hız ve sürücüsünün dikkatsizliği nedeniyle virajı alamadı. Otomobil, evlerinin önünde oturan anne ve iki çocuğuna çarptı. Aracın altında yaklaşık 3 metre sürüklenen anne ve iki çocuğu ev ile otomobil arasında sıkışarak yaralandı.

Korku ve paniğin yaşandığı kazada, ağır yaralanan anne Fidan, çocukları Tuğba ve Tolga köylülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulanslarla Çaycuma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından anne Fidan Aydın Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Tuğba ve Tolga Aydın kardeşler ise Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan Tuğba Aydın, yolda hayatını kaybetti. Tedaviye alınan anne ve oğlunun hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Olaydan sonra inceleme yapılan otomobilin içerisinde çok sayıda bira şişesi bulunduğu belirtildi. Alkollü olduğu belirlenen sürücü Sinan Ayhan, jandarma tarafından gözaltına alındı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Ünal UZUN/ ÇAYCUMA (Zonguldak), (DHA)