Evden kaçan kızı kurye yapacakları

12 Kasım 2013

Milliyet / 12.11.2013

İZMİR’in Buca İlçesi’nde, evden kaçtıktan 12 gün sonra bulunan ortaokul öğrencisi 14 yaşındaki B.G.’nin yaşadıkları, polisleri bile şaşkına çevirdi.

B.G.’ye yakınlık gösteren zehir tacirlerinin, onun saçını boyatıp, gözlerine lens taktıktan sonra makyajla da görünümünü değiştirip, uyuşturucu kuryesi yapmayı planladıkları ortaya çıktı. Kızın annesi A.Ö., tüm ailelerin çocuklarına sahip çıkmasını, başka çocukların da aynı sorunu yaşamaması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Buca’da ortaokula giden B.G., okula gidip geldiği zamanlarda karşılaştığı yetiştirme yurdunda büyüyen, ancak yaşı 18’i geçtiği için ayrılan kızla arkadaşlık kurdu. Zaman zaman dışarıda da kalan arkadışını evine de götüren B.G., kendisine vadedilen hayata inandıktan sonra, geçen Kurban Bayramı’nda evden kaçtı.

AİLESİ BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİ

B.G.’nin ailesi, ilk olarak kızlarının yanına gidebileceği tüm okul arkadaşlarıyla bağlantıya geçti. Onlardan bir sonuç alamayınca da polisten yardım istedi. Ekiplerle birlikte bu kez kentte gidebileceği tüm kafeteryalar, eğlence mekanları ve parklar kontrol edildi. Bundan da sonuç alınamadı. Bu arada aile, sosyal medya üzerinden de kızlarının bulunması için çaba gösterdi.

KURYE YAPMAK İÇİN SAÇINI BOYATIP LENS TAKATACAKLARI

Ortadan kaybolmasının üzerinden 12 gün geçtikten sonra, B.G.’nin Eskiizmir Semti’ndeki gecekonduda saklandığı belirlendi. Aileyle birlikte eve giden polis, B.G.’yi kurtardı. Kurtarıldıktan sonra büyük sevinç yaşayan ve ailesinin kendisine kızacağını düşünerek evine gidemediğini söyleyen B.G.’nin anlattıkları korkunç gerçeği de ortaya çıkardı. B.G., kendisine yakınlık gösteren uyuşturucu tacirlerinin, saç rengini değiştirip, gözlerine lens taktıktan sonra, makyajla da görünümünü değiştirip, uyuşturucu kuryesi yapmayı planladığını anlattı. Zehir tacirlerinin elinden kurtarılan talihsiz kızın annesi A.Ö., tüm ailelerin çocuklarına sahip çıkmasını, başka çocukların da aynı sorunu yaşamaması için gerekli önlemlerin alınmasını istediğini dile getirdi. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.